• استانهای مرزی در توسعه صادرات و تنظیم مبادلات تجاری با کشورهای همسایه جایگاه ویژه ای دارند

   رحمانی:

   استانهای مرزی در توسعه صادرات و تنظیم مبادلات تجاری با کشورهای همسایه جایگاه ویژه ای دارند

   استانهای مرزی در توسعه صادرات و تنظیم مبادلات تجاری با کشورهای همسایه جایگاه ویژه ای دارند

   وزیر صنعت، معدن و تجارت جهت شرکت در اجلاس مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و پاکستان، از زاهدان وارد اسلام آباد شد.

   به گزارش شاتا، رضا رحمانی پیش از عزیمت به اسلام آباد طی نشست با جمعی از فعالان اقتصادی سیستان و بلوچستان در فرودگاه زاهدان گفت: جمهوری اسلامی ایران با 15 کشور همسایه است و بر همین اساس باید ضمن شناسایی نیازهای کالایی این کشورها،از همه ظرفیت های خودمان برای توسعه صادرات و تنظیم مبادلات تجاری با همسایگان با محوریت استانهای مرزی بهره ببریم.
   وی گفت: هم اکنون 54 درصد صادرات غیر نفتی از جمهوری اسلامی ایران به کشورهای همسایه صورت می گیرد و برای توسعه صادرات از ظرفیت های بازاریابی و معرفی کالاهای ایرانی اقدامات بهتری باید صورت پذیرد.
   رحمانی در ادامه گفت: بزودی و جهت توسعه صادرات و مبادلات تجاری، اختیاراتی به استانهای مرزی داده خواهد شد تا با همکاری تشکل های خصوصی تحرک مناسبی در روابط تجاری ایجاد شود.
   وزیر صنعت،معدن و تجارت هدف از سفر خود به پاکستان را شرکت در اجلاس مشترک اقتصادی دو کشور به جهت افزایش مناسبات تجاری و اقتصادی عنوان کرد و افزود: حجم مبادلات ایران با پاکستان 1.3 میلیارد دلار است که این سطح باید با نهایی شدن موافقتنامه تجارت آزاد به پنج میلیارد دلار افزایش یابد.
   وی تصریح کرد: ایران و پاکستان مشترکات فراوانی در زمینه دینی، فرهنگی و تاریخی دارند و ایران به پاکستان به عنوان کشوری مهم و تاثیر گذار در معادلات منطقه می نگرد.
   رحمانی اظهار کرد: دو ملت ایران و پاکستان به عنوان دو ملت دوست و مستقل برای افزایش قدرت و رفاه خود نیازمند توسعه همه جانبه همکاری ها هستند و این می‌تواند یک زمینه همکاری بلند مدت و گسترده را فراهم سازد.
   وی خاطرنشان کرد: ایران ظرفیت‌های مهمی در زمینه تولید انواع مصالح و تجهیزات ساختمانی از قبیل فولاد، شیرآلات، چینی ساختمانی، کاشی و سرامیک، گچ و خصوصاً دو کالای مهم قیر و سیمان داراست و یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان در این عرصه است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 228,001,682
تعداد بازدید امروز : 30,371
تعداد بازدید دیروز : 26,316
تعداد بازدید هفته : 30,371
تعداد بازدید این ماه : 1,090,073
آخرین به روزرسانی : 1398/10/28 18:03

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.