• ربیس مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صمت در نشست خبری:

   صدور ۲ هزار و ۱۱۲ مجوز R&D از سال 92 تاکنون

   صدور ۲ هزار و ۱۱۲ مجوز R&D از سال 92 تاکنون

   رییس مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صمت گفت: ۶۸ درصد از مجوزهای R&D صادر شده یعنی ۲ هزار و ۱۱۲ مورد، از سال ۱۳۹۲ و در دولت تدبیر و امید بوده است.

   به گزارش شاتا، حسن آقا کثیری در نشست خبری برات قبادیان، معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت با خبرنگاران که در راستای پویش پاسخگویی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارتخانه، شنبه برگزار شد با بیان این مطلب، افزود: رهبری بر علم نافع که رفع کننده مشکلات باشد تاکید داشته و از سال ۶۸ صدور مجوز R&D شروع شده که تا به امروز ۳ هزار و ۱۰۶ مجوز صادر شده است.

   وی در ادامه تصریح کرد: مجوز ۳۲۶ بنگاه صنایع پیشرفته صادر شده است که بیشتر آن از سال ۱۳۹۴ به این طرف بوده است.

   ربیس مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صمت در خصوص طرح تاپ نیز گفت: هر بنگاهی که مجوز از وزارت صمت داشته باشد می تواند بیایید در سامانه تاپ ثبت نام و نیازهای خود را مطرح کند.

   آقاکثیری با بیان اینکه در طرح پسادکتری ضرورت دارد که دانشجو محیط صنعت را درک کرده باشد، افزود: از لحاظ تولید مهندس رتبه سوم دنیا را داریم ولی از لحاظ توانمندی برای ورود به صنعت در رتبه ۷۵ هستیم که طرح تاپ در این حوزه ورود خواهد کرد.

   وی با اعلام اینکه اساتید می توانند فرصت های مطالعاتی خود را در صنعت بگذرانند، بیان کرد: ۷۸ قرارداد میان صنعت و دانشگاه را که مشمول معافیت مالیاتی هستند، پارسال انجام دادیم.

   رییس مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صمت با اعلام اینکه بیش از ۹۰ درصد درامد شرکت های دانش بنیان مربوط به حدود ۲ هزار بنگاه دارای دانش فناورانه است، گفت: موضوع توسعه بازار و توسعه محصول یکی از بحث های تاپ است.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,477,908
تعداد بازدید امروز : 44,502
تعداد بازدید دیروز : 57,867
تعداد بازدید هفته : 383,662
تعداد بازدید این ماه : 497,412
آخرین به روزرسانی : 1399/08/09 20:09

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.