• مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی، تامین،توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت:

   تصمیمی درباره قیمت نان گرفته نشده است/ تمامی نانوایی ها آرد یارانه‌ای می‌گیرند

   تصمیمی درباره قیمت نان گرفته نشده است/ تمامی نانوایی ها آرد یارانه‌ای می‌گیرند

   مدیر کل دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تصمیمی درباره قیمت نان گرفته نشده است و تمامی نانوایی های فعال در کشور آرد یارانه ای دریافت می کنند .

   محمدرضا کلامی با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر 80 درصد نانوایی های کشور آرد را بر پایه گندم۶۶۵ تومانی دریافت می کنند و 20 درصد نانوایی ها که با نام آزادپز فعالیت می کنند نیز آرد را بر پایه گندم ۹۰۰ تومانی تحویل می گیرند.

   وی درباره دلایل اطلاق عنوان آزادپز به این دسته از نانوایی ها نیز گفت: در سال ۱۳۹۳، قیمت ۹۰۰ تومان برای گندم نانوایی ها با قیمت آزاد آن برابری داشت از این رو عنوان آزادپز به این دسته از نانوایی ها اطلاق شد اما امروز دولت با هدف حمایت از گندمکاران، گندم را به قیمت تضمینی ۱۷۰۰ تومان خریداری می کند، در نتیجه قیمت ۹۰۰ تومانی گندم برای برخی نانوایی ها نیز مشمول یارانه است.

   مدیر کل دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به سئوالی در خصوص تغییر قیمت نان، با تاکید بر اینکه هیچ تصمیمی در این زمینه اتخاذ نشده است،اضافه کرد:بررسی آنالیز هزینه های ناشی از مولفه های مرتبط با نان نظیر قیمت گندم و آرد ،دستمزد و سایر موارد در کمیته ها در حال بررسی است.

   کلامی ادامه داد: با این وصف به دلیل تحویل آرد یارانه ای،چه به نانوایی های آزادپز و چه به نانوایی های دولتی،قیمت نان در هر دو مورد مشمول قیمت گذاری است و افزایش قیمت آن در شرایط کنونی منع قانونی دارد.

   وی در پایان از تمامی فعالان این حوزه و نانوایی ها خواست از افزایش خودسرانه قیمت نان که غذای مهمی در سبد خانوار محسوب می شود خودداری کنند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 228,001,642
تعداد بازدید امروز : 30,331
تعداد بازدید دیروز : 26,316
تعداد بازدید هفته : 30,331
تعداد بازدید این ماه : 1,090,073
آخرین به روزرسانی : 1398/10/28 18:03

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.