• نمایشگاه نهضت ساخت داخل فرصتی برای حضور شرکت های دانش بنیان و مراکز علمی، پژوهشی

   معاون طرح و برنامه عنوان کرد :

   نمایشگاه نهضت ساخت داخل فرصتی برای حضور شرکت های دانش بنیان و مراکز علمی، پژوهشی

   نمایشگاه نهضت ساخت داخل فرصتی برای حضور شرکت های دانش بنیان و مراکز علمی، پژوهشی

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: شرایط و موقعیتی که برای کشور ایجاد شده، باعث شد توجه به تعمیق و نهضت ساخت داخل به فصل مشترک کل مسئولین نظام تبدیل شود .

   سعید زرندی در گفت و گو با خبرنگار شاتا با اشاره به برگزاری نمایشگاه فرصت های داخل گفت: نمایشگاه فرصت های نهضت ساخت داخل، زمان بسیار مطلوبی برای شرکت های دانش بنیان و مراکز علمی، پژوهشی ودانشگاهی است تا بتوانند گامی بلند برای بومی سازی صنایع بردارند.

   او ادامه داد: تحریم برای کشور مشکلات زیادی ایجاد کرد و هیچ کس از آن استقبال نمی کند اما در کنار این سختی ، فرصت جدیدی درکشور به وجود آمده است و ما باید این تهدید را به یک فرصت بزرگ برای تولید تبدیل کنیم.
   او ادامه داد: شرایط و موقعیتی که برای کشور ایجاد شده، باعث شد توجه به تعمیق ساخت داخل به فصل مشترک کل مسئولین نظام تبدیل شود .
   معاون طرح و برنامه صمت افزود: شاید در گذشته برای ترغیب واحدهای تولیدی به ارتباط و همکاری با دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی مشکلاتی بود اما؛ در وضعیت کنونی ، خود بخش صنعت و معدن نیز مشتاق به بومی سازی شده است و نیاز به مراکز علمی دارد.
   او بیان کرد: مهمترین برنامه سال 98 توسعه تولید و تعمیق نهضت ساخت داخل است و 10 پروژه عملیاتی برای آن تدوین شده است.در این برنامه اهداف هم کمی و هم کیفی دیده شده و سازمان های مسئول آن مشخص شده و بطور منظم رصد وپایش می شود
   زرندی در ادامه گفت: نزدیک به 85 درصد از کل وارادت به کشور شامل کالاهای واسطه ای و سرمایه است وحدود 14 میلیارد دلار از واردات کشور مربوط به 55 کد آیسیک است.
   معاون طرح و برنامه با اشاره به واردت برخی قطعات خودرو گفت:برخی از قطعات و ماشین آلات در واردات به مشکل خوردند یا ارز مورد نیاز آن تامین نمی شود و یا به خاطر تحریم امکان واردات آن نیست لذا باید برای حفظ تولید، به سوی تعمیق ساخت داخل و بومی سازی قطعات و ماشین آلات مهم حرکت کنیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 228,001,911
تعداد بازدید امروز : 30,600
تعداد بازدید دیروز : 26,316
تعداد بازدید هفته : 30,600
تعداد بازدید این ماه : 1,090,073
آخرین به روزرسانی : 1398/10/28 18:03

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.