• بیش از 600 تن ظرفیت واحدهای فرآوری سنگ کشور / افزایش 5 درصدی صادرات این حوزه در سال گذشته/ صنعت سنگ می‌تواند جایگزین درآمدهای نفتی بشود

   وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

   بیش از 600 تن ظرفیت واحدهای فرآوری سنگ کشور / افزایش 5 درصدی صادرات این حوزه در سال گذشته/ صنعت سنگ می‌تواند جایگزین درآمدهای نفتی بشود

   بیش از 600 تن ظرفیت واحدهای فرآوری سنگ کشور / افزایش 5 درصدی صادرات این حوزه در سال گذشته/ صنعت سنگ می‌تواند جایگزین درآمدهای نفتی بشود

   وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بالای 600 تن ظرفیت واحدهای فرآوری ما در حوزه سنگ است و در سال 1397 میزان صادرات این حوزه 5 درصد افزایشی بوده است.

   به گزارش شاتا، رضا رحمانی پس از افتتاح و بازدید از یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزیینی، معدن، ماشین آلات و تجهیزات وابسته در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ایران در تهران در گفتگو با خبرنگاران، تصریح کرد: در صنعت سنگ خودکفا هستیم، توانایی ساخت داخل در بسیاری از شرکت‌های این حوزه وجود دارد و تمام فرآیندها و زنجیره تولید آن را در داخل کشور داریم.

   ورود شرکت‌های دانش بنیان به صنعت سنگ کشور

   وی با اشاره به ورود شرکت‌های دانش بنیان به این عرصه، افزود: کشورمان در حوزه ذخایر سنگ از کشورهای پرپتانسیل است و به توانمندی‌های خوبی نیز در صنعت سنگ رسیدیم، از طرفی ورود شرکت های دانش بنیان به این عرصه نیز یک پتانسیل و ظرفیت مهم و بسیار حائز اهمیت است.

   بیش از 600 تن ظرفیت واحدهای فرآوری سنگ کشور/ افزایش 5 درصدی صادرات این حوزه در سال گذشته

   وزیر صنعت، معدن و تجارت با یادآوری ظرفیت های خوب ایجاد شده، گفت: بالای 600 تن ظرفیت واحدهای فرآوری ما در حوزه سنگ است و در سال 1397 میزان صادرات این حوزه 5 درصد افزایشی بوده است و افزایش صادرات این حوزه یکی از کارهای مهمی است که باید پیگیری شود.

   شورای سیاستگذاری سنگ را فعال کردیم

   رحمانی با بیان اینکه از حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه‌های خارجی حمایت می کنیم، اضافه کرد: با انجمن سنگ جلساتی داشتیم، شورای سیاستگذاری سنگ را فعال کردیم و با محوریت بخش خصوصی کار را در این حوزه جلو می بریم و دولت به عنوان حمایت کننده و تسهیل کننده امور پای کار است.

   صنعت سنگ می‌تواند جایگزین درآمدهای نفتی بشود

   وی سنگ ایران را در دنیا مرغوب و مشتری پسند توصیف کرد و افزود: صنعت سنگ با افزایش صادرات می‌تواند جایگزین درآمدهای نفتی بشود که مهمترین موضوع در این زمینه همان بحث فروش و بازاریابی است که بیشتر در صادرات، نمود پیدا می کند.

   حضور 3 کشور برتر دنیا در این نمایشگاه

   وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه این نمایشگاه به سمت سلایق مشتری ها رفته و روی تنوع و رنگ و.. کار شده است، گفت: شرکت های اصلی دنیا در حوزه سنگ در این نمایشگاه هستند و 3 کشور اول این حوزه که چین و ترکیه و ایتالیا هستند، حضور دارند که خود نشانگر توانمندی و پتانسیل ما در حوزه سنگ است.

   رحمانی همچنین پس از افتتاح و بازدید از یازدهمین نمایشگاه بین المللی در و پنجره و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ایران در تهران در گفتگو با خبرنگاران در خصوص صنعت خودرو و قطعه‌سازی، گفت: دستیابی به پژو 301 یک واقعیت است و پس از تحریم‌ها متخصصان داخلی روی این ماشین کار کردند و توانستند آن را ساخت داخل کنند.

   توانمندی ساخت داخل پژو301 را داریم

   وی تصریح کرد: البته این بدان معنا نیست که خط تولید الان راه بیفتند، اما این توانمندی ایجاد شده است وانشاالله با استفاده از این توانمندی خط تولید نیز راه خواهد افتاد.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان، مشکل نقدینگی را یکی از مشکلات جدی صنعت قطعه سازی و خودرو در کشور دانست و گفت: لازمه عمل به تعهدات، افزایش تولید است که باید فقط نقدینگی تامین شود.

   گفتنی است، یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزیینی، معدن، ماشین آلات و تجهیزات وابسته و همچنین یازدهمین نمایشگاه بین المللی در و پنجره و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ایران در تهران امروز سه شنبه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت به صورت رسمی آغار به کار کرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 227,002,033
تعداد بازدید امروز : 5,525
تعداد بازدید دیروز : 28,113
تعداد بازدید هفته : 65,634
تعداد بازدید این ماه : 783,970
آخرین به روزرسانی : 1398/09/25 01:47

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.