• برای هر کشور بسته سیاستی صادراتی مشخص تدوین شود

   برای هر کشور بسته سیاستی صادراتی مشخص تدوین شود

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: لازم است با توجه به ظرفیت ها، پتانسیل ها و سطح مراودات جمهوری اسلامی، برای هر کشور بسته سیاستی صادراتی مشخص تدوین شود.

   به گزارش شاتا، سعید زرندی در نشست کمیته هماهنگی تجارت خارجی افزود: با توجه به شرایطی که در کشور حاکم است، همه مسئولان و اقتصاددانان اتفاق نظر دارند که راه برون رفت از این مشکلات صادرات غیرنفتی است.

   وی افزود: در برنامه وزارتخانه در سال جاری هم بطور ویژه به موضوع توسعه صادرات توجه شده است.
   معاون طرح و برنامه گفت: در کمیته هماهنگی تجارت خارجی، علاوه بر سازمان توسعه تجارت، نمایشگاه بین المللی و صندوق ضمانت صادرات، اتاق بازرگانی و کمیسیون های مشترک اتاق هم حضور دارند تا با یک اتفاق نظر موضوع صادرات پیگیری شود.
   زرندی تاکید کرد: برای توسعه صادرات،باید الزامات و نقش همه دستگاه ها خصوصا وزارت امور خارجه تعریف شود و باید از همه این ظرفیت ها بهره مند شد.
   وی تصریح کرد: باید اولویت ها و اقدامات ویژه برای توسعه صادرات مشخص شود و در این موضوع با همفکری همه صاحب نظران و صادرکنندگان اقدام خواهد شد.
   معاون طرح و برنامه ادامه داد: در جلسات منظمی که با انجمن ها و تشکل های صنعتی و معدنی برگزار می شود، پتانسیل ها و ظرفیت های آنها در صادرات به بحث گذاشته می شود
   زرندی همچنین گفت : چهار کمیته هماهنگی صنعت، معدن، تجارت خارجی و بازرگانی داخلی بطور منظم برگزار می شود و در آن وظایف سازمان ها و معاونت های وزارتخانه مشخص وبرنامه ها و اقدامات آنها رصد و پایش می شود

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,953,674
تعداد بازدید امروز : 56,816
تعداد بازدید دیروز : 74,103
تعداد بازدید هفته : 526,998
تعداد بازدید این ماه : 223,441
آخرین به روزرسانی : 1399/11/03 14:51

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.