• معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت : واردات صنعت نساجی ۳۶ درصد کاهش یافت

   معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت : واردات صنعت نساجی ۳۶ درصد کاهش یافت

   سعید زرندی" روز سه شنبه در دیدار با امام جمعه یزد معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با وجود تحریم ها در حوزه نساجی، با ۳۶ درصد کاهش واردات و ۶ درصد رشد صادرات در این بخش روبرو بوده ایم.

   به گزارش شاتا "سعید زرندی" در دیدار با امام جمعه یزدافزود: بیش از ۳۳ درصد اشتغال کشور و ۳۷ درصد ارزش افزوده با وزارت صمت ارتباط دارد.

   وی با بیان اینکه در سال ۹۷ علی رغم سختی‌های مختلف، توفیقات فراوانی هم ایجاد شد افزود: صنعتگران و فعالان اقتصادی ایران برای مقابله با تحریم‌های تمام عیار استکبار جهانی پای کار آمدند.

   معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: در سال گذشته بیش از ۶ هزار و ۲۰۰ پروانه بهره برداری صادر شده که ۶ درصد نسبت به سال قبل آن افزایش داشته است.

   زرندی، تحریم های نفتی را از جمله مهمترین چالش های جدی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای رونق تولید دانست و بیان کرد: تقویت بنیان اقتصادی یکی از اولویت های اجرایی وزارت صمت است که از ابتدای امسال این مهم وارد فاز عملیاتی شده است.

   این مسئول، استفاده بهینه از فرصت‌های موجود را از دیگر اولویت‌های جدی وزارت صنعت دانست و تصریح کرد: راه‌اندازی نهضت ساخت داخل در دستور کار دولت قرار گرفته است.

   وی با بیان این‌که در حال حاضر ۳۵ میلیارد دلار از واردات کشور مربوط به واردات صنعتی است، گفت: شناسایی فرصت های موجود در حوزه صنعت ضروری است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 242,142,361
تعداد بازدید امروز : 41,389
تعداد بازدید دیروز : 48,683
تعداد بازدید هفته : 41,389
تعداد بازدید این ماه : 441,466
آخرین به روزرسانی : 1399/09/08 16:25

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.