• معاون امور صنایع درنشست تخصصی پایش صنعت دارو/ سهم 97 درصدی محصولات دارویی ایرانی از بازار مصرف

   معاون امور صنایع درنشست تخصصی پایش صنعت دارو/ سهم 97 درصدی محصولات دارویی ایرانی از بازار مصرف

   درنشست تخصصی پایش صنعت دارو با تاکید بر تعمیق و توسعه ساخت داخل در این صنعت اعلام شد: 97 درصد از میزان نیاز کشور با تولیدات ایرانی تامین می شود.

   فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزیر صنعت ، معدن وتجارت در نشست پایش صنایع کل کشورکه این هفته با بررسی وضعیت صنعت تولید دارودر کشور برگزار شد، گفت: این صنعت در کشور یکی از مهمترین اواویت‌های نظام بوده و با سلامت و جان مردم ارتباط مستقیمی دارد و وزارت صنعت ، معدن وتجارت آمادگی دارد با حمایت از این صنعت بسترها را برای توسعه تولید ملی در این‌ زمینه فراهم کند.

   وی با اشاره به تامین 67 درصد مواد اولیه تولید دارو در کشور خاطر نشان کرد: کاهش وابستگی ارزی به کشورهای خارجی و توسعه و تعمیق ساخت داخل یکی از الزامات بوده و در این راستا برنامه‌های حمایتی برای داخلی سازی محصولات با کیفیت و دارای توجیه اقتصادی پیش بینی شده است.

   معاون وزیر صنعت ،معدن وتجارت با اشاره به سهم 97 درصدی محصولات دارویی ایرانی از بازار مصرف تصریح‌کرد: با توجه به اظهارات انجمن سهم خوبی در بازار مصرف و داخلی سازی مواداولیه تولید دارو وجود دارد و این بستر می تواند جهشی برای پوشش تمام بازار مصرف دارو در کشورباشد.

   مقیمی در ادامه درخصوص مشکلات تامین ارز مورد نیاز برای واردات مواد اولیه تولید دارو و حمایت از توسعه و تعمیق ساخت داخلی این صنعت با ارائه راهکارهایی برای رفع مشکلات و چالش های این صنعت خاطر نشان کرد: وزارت صنعت ،معدن وتجارت با اعلام فراخوان به همه دستگاه ها و تشکل ها اقدام به شناسایی نیازمندی های صنعتی کشور کرده و در این راستا نخستین نمایشگاه «فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید» از ۲۷ تا ۳۰ تیرماه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می شود.

   معاون امور صنایع از نمایندگان تشکل های تخصصی صنعت دارو خواست تا میزی از نیازهای تولید خود را در این نمایشگاه و یا نمایشگاه های به نمایش بگذارند تا با حضور سرمایه‌گذاران و صنعتگران امکان تامین محصولات دارویی و مواد اولیه این صنعت با تکیه بر توان داخلی بیش از گذشته فراهم شود.

   مقمیی در پایان در خصوص مشکلاتی نظیر نبود هماهنگی مناسب بین دستگاه های مرتبط ، عدم بهره برداری کامل شهرک تخصصی دارویی برکت بدلیل موضوعات زیست محیطی نکاتی ارائه و مقررشد با دستگاه مربوطه در سطح کلان نشست های برگزار و راهکارهای اجرایی برای تسریع در توسعه تولید این صنعت اتخاذ شود.

   مدیرکل صنایع غیر فلزی: تسریع در رفع مشکلات واحدهای صنعتی

   مهدی صادق نیارکی مدیرکل صنایع غیر فلزی وزارت صنعت ، معدن وتجارت نیز با تشریح وضعیت صنعت دارو و تبیین پتانسیل های مستتر در این صنعت از ایجاد بسترهای برای تسریع در رفع مشکلات واحدهای صنعتی خبرداد و اعلام کرد: با هماهنگی وزارت بهداشت ، سازمان محیط زیست و همچنین سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران ، مشکلات مطروحه بررسی و تصمیمات لازم در جهت تبیین استانداردهای مورد تایید سازمان محیط زیست و تسریع در بهره برداری از شهرک تخصصی در حوزه صنعت دارو اتخاذ خواهد شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 223,274,634
تعداد بازدید امروز : 24,411
تعداد بازدید دیروز : 31,090
تعداد بازدید هفته : 267,788
تعداد بازدید این ماه : 24,411
آخرین به روزرسانی : 1398/06/01 15:07

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.