• ممنوعیت ورود کالاهای مشابه تولید داخل/ هنوز ابعاد طرح تاپ ناشناخته است

   ممنوعیت ورود کالاهای مشابه تولید داخل/ هنوز ابعاد طرح تاپ ناشناخته است

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری سال رونق تولید نامگذاری شده است محور اصلی و اول در کارها توسعه و تعمیق ساخت داخل است.

   به گزارش خبرگزاری شبستان از اراک، «برات قبادیان» شامگاه چهارشنبه در مراسم جشن بزرگداشت روز صنعت و معدن و آیین تجلیل از صنعتگران استان مرکزی که در سالن کوه نور با حضور استاندار مرکزی، نمایندگان مجلس و صنعتگران استان برگزار شد، ضمن تقدیر از مجموعه صنعت و معدن استان مرکزی گفت: در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری سال رونق تولید نامگذاری شده است محور اصلی و اول در کارها توسعه و تعمیق ساخت داخل است.

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: وزارت صمت از سال گذشته تمام کالا‌هایی را که در داخل کشور امکان تولید دارد شناسایی کرده و واردات مشابه آن را ممنوع کرده که گام بزرگی برای حمایت از تولید داخل است، ممکن است در زمینه کالایی نتوانیم تمام نیاز کشور را تامین کنیم که به اندازه نیاز مجوز واردات داده می‌شود. یکی دیگر از موضوعات مبارزه با قاچاق کالا است، اگر بخواهیم که با قاچاق کالا مبارزه نکنیم نه خیانت بلکه جنایت است، بنابراین به شدت مبارزه با قاچاق کالا هم دنبال می‌شود.

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت معدن و تجارت توسعه صادرات به ویژه صادرات غیر نفتی را محور دوم فعالیت های وزارت صمت دانست و بیان کرد: توسعه تولید و تعمیق ساخت داخل، توسعه صادرات غیرنفتی، توسعه معادن و صنایع معدنی، توسعه فناوری و شرکت‌های دانش بنیان با تغییر رویکرد از مونتاژکاری به نوآوری، مدیریت بازار و ساماندهی لجستیک تجاری، بهبود فضای کسب و کار مرتبط با بخش صنعت و معدن و تجارت و تامین منابع مالی و توسعه سرمایه‌گذاری، از دیگر محورهای کاری این وزارتخانه است.

   وی اقتصاد مبتنی بر دانش را اقتصاد آینده و پایدار کشورها دانست و بیان کرد: اقتصاد ما تا کنون مبتنی بر نفت و منابع و صادرات بوده که امروز در مفاهیم اقتصادی اینگونه اقتصاد را که وابسته به منابع است اقتصاد ناپایدار می نامند .


   این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش به کسب رتبه اول استان مرکزی در ثبت نام در سامانه توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال کشور اشاره کرد و گفت: استان‌های خوزستان، البرز، آذربایجان غربی و قم به ترتیب عنوان‌های دوم تا پنجم در ثبت نام در این سامانه را به خود اختصاص داده اند.


   قبادیان با بیان اینکه در کشور ما بیش از 80 سال است که دانشگاه تاسیس شده است، بیان کرد: مجموع دانشگاه‌های کشور چین به ۲ هزار و ۶۰۰ واحد نمی‌رسد در صورتی که در نقاط مختلف کشور ایران ۲ هزار و ۶۴۰ واحد دانشگاهی وجود دارد و باید از این ظرفیت ارزشمند در راستای تقویت اقتصاد علمی و پژوهشی استفاده شود.


   قبادیان بر الگو گیری از کشورهای کره جنوبی و ژاپن تاکید کرد و گفت: اقتصاد مبتنی بر منابع نفت هیچ کشوری را به توسعه نمی‌رساند و ما باید با الگو گیری از این کشورها راه های پیشرفت و توسعه کشور را هموار کنیم.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,193,048
تعداد بازدید امروز : 14,507
تعداد بازدید دیروز : 13,717
تعداد بازدید هفته : 177,449
تعداد بازدید این ماه : 388,851
آخرین به روزرسانی : 1399/04/13 14:05

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.