• زرندی در کارگروه تخصصی صنعت بیمه:

   مدل سه ضلعی تامین مالی برای تولید/ نیازهای بخش تولید و تجارت از بیمه احصا می شود

   مدل سه ضلعی تامین مالی برای تولید/ نیازهای بخش تولید و تجارت از بیمه احصا می شود

   معاون طرح برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت گفت: در بسیاری از کشورها، مدل تامین مالی برای تولید، در سه بخش بانک، بورس و بیمه انجام می شود.

   به گزارش شاتا، سعید زرندی درنخستین جلسه کارگروه تخصصی بیمه در وزارت صنعت،معدن و تجارت گفت: صنعت بیمه در دنیا نهادی با نقدینگی فراوان است اما در ایران تنها به بیمه تجاری محدود شده است.
   وی تاکید کرد: عضویت وزیر صنعت،معدن و تجارت در شورای عالی بورس نیز موید همین موضوع است و ما باید تلاش کنیم این ظرفیت را فعال کنیم.
   معاون طرح برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت تصریح کرد:نیازها و خدماتی که بخش تولید و تجارت می توند از بیمه استفاده کند باید دقیقا مشخص شود وباید طرح مدونی در این خصوص طراحی گردد.
   وی گفت: اتکا بیش از 90 درصدی تولید برای تامین مالی به نظام بانکی ، یکی از اشکالات اقتصاد کشور است به همین دلیل ابزارهای جدید تامین مالی باید دنبال شود.
   زرندی همچنین در این جلسه افزود: در موضوع ساخت داخل باید بررسی شود که می توان از بیمه برای ضمانت و ریسک داخلی سازی استفاده شود و با چه مکانیزمی قابل اجرا است.
   معاون طرح برنامه گفت: ریسک های متناسب با تولید و تجارت باید شناسایی شده و باید پوشش های بیمه ای جدید در صنعت بیمه در این خصوص ایجاد شود.
   وی گفت: در خواست ما از صنعت بیمه کاهش ذخیره سرمایه در بانک ها و افزایش سرمایه گذاری در بخش تولید است و این مهم را در شورای عالی بورس دنبال می کنیم.
   معاون طرح برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت تاکید کرد: فضای جدیدی را باید در تعامل صنعت با بیمه ایجاد کنیم.
   زرندی تاکید کرد: درخواست ما از دست اندرکاران صنعت بیمه این است که برنامه مشخصی برای سال "رونق تولید" و حمایت از تولید داخلی ارائه نمایند.
   وی گفت : از بخش خصوصی ،انجمن ها، تشکل ها و صاحب نظران خواسته ایم تا پیشنهاد های خود را برای اسستفاده از این ظرفیت به ما اعلام نمایند.
   بنا براین گزارش، کارگروه تخصصی صنعت بیمه در معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت ،معدن و تجارت با حضور نمایندگان سازمان ها و بخش های مختلف تولید و تجارت تشکیل شد و مقررشد موضوع احصا نیاز های بخش صنعت،معدن و تجارت مرتبط با بیمه و طرح برنامه های مدون و عملیاتی در دستور کار این کمیته قرار گیرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,203,577
تعداد بازدید امروز : 25,036
تعداد بازدید دیروز : 13,717
تعداد بازدید هفته : 187,978
تعداد بازدید این ماه : 399,380
آخرین به روزرسانی : 1399/04/13 23:32

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.