• معاون وزیر صمت :

   باید زبان دانشگاه را به صنعت ترجمه کنیم

   باید زبان دانشگاه را به صنعت ترجمه کنیم

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت گفت: زبان صنعت با دانشگاه متفاوت است ولی ما می توانیم زبان دانشگاه را به صنعت ترجمه کنیم.

   به گزارش شاتا برات قبادیان بعد از ظهر دیروز دوازدهم مرداد ماه در نشست شورای سیاستگذاری راهبری آموزش، پژوهش و فناوری صنعت و معدن و تجارت که با حضور نمایندگان مختلف از دانشگاه‌ها برگزار شد، درباره این هم اندیشی گفت: شورای سیاستگذاری راهبری آموزشی، فناوری، پژوهشی و بهره‌وری در وزارت صنعت تشکیل شده است که دبیرخانه این شورا اداره کل آموزش و پژوهش معاونت آموزشی است که به صورت معمول هر سه ماه یک بار این شورا درباره مسائل کلان آموزشی-پژوهشی تشکیل جلسه می‌دهد.

   قبادبان درباره تفاوت این نشست با دیگر نشست های شورای سیاستگذاری آموزشی، پژوهشی و فناوری گفت: تفاوت این نشست با نشست های دیگر در ارائه طرح تاپ است. قبادیان طرح توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار "تاپ" را به عنوان یکی از طرح های اصلی و زیربنایی وزارت صمت در سال ۹۸ معرفی کرد.

   وی ادامه داد طرح تاپ از ابتدای امسال با راه اندازی سامانه تاپ در کشور اجرایی شد و هدف اصلی این طرح توسعه دانش بنیان بنگاه ها از طریق بهره مندی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی، ارتقاء سطح مهارت فارغ التحصیلان مشمول خدمت سربازی و تقویت ارتباط و تعامل بین صنعت و دانشگاه با هدف کاربردی شدن دانش و یافته های جدید علمی فناوری اعضای هیات علمی دانشگاهها است.

   دکتر قبادیان ارتقاء توان فنی و مهندسی بنگاههای صنعتی، معدنی و تجاری و ظرفیت سازی اشتغال از طریق خلق ارزش افزوده جدید و تامین اجتماعی زایشی و پایدار را از دیگر اهداف اصلی طرح تاپ برشمرد.

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت اجرای طرح تاپ را در سه بخش معرفی کرد: دانش آموختگان مشمول خدمت سربازی که تمایل دارند دوران خدمت سربازی خود را در بنگاه‌های اقتصادی بگذرانند، دانشجویان تحصیلات تکمیلی که تمایل دارند پایان نامه های خود را به صورت مسئله محور انجام دهند و همچنین اعضای هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی که مایلند در قالب طرح پسا دکترا صنعتی، فرصت مطالعاتی در بنگاه های صنعتی و معدنی و انجام پروژه های مستقل یا مشترک.

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت در بخش دیگری از صحبت هایش در این نشست گفت: سال ۹۸ سال پایلوت اجرای طرح تاپ است تا بتوانیم ایرادات آن را برطرف کنیم و در سال ۹۹ به صورت ملی و در سراسر کشور این سامانه و این طرح اجرا خواهد شد.

   وی ادامه داد سامانه تاپ در حال حاضر از طریق دو دامنه www.iranetop.ir و top.mim.gov.ir در دسترس عموم است.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,195,229
تعداد بازدید امروز : 16,688
تعداد بازدید دیروز : 13,717
تعداد بازدید هفته : 179,630
تعداد بازدید این ماه : 391,032
آخرین به روزرسانی : 1399/04/13 14:25

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.