• زرندی در جمع تولید کنندگان لوازم خانگی :

   تغییر رویکرد تولید به استفاده از ابزارهای جدید مالی یک ضرورت است

   تغییر رویکرد تولید به استفاده از ابزارهای جدید مالی یک ضرورت است

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت گفت:تقریبا هیچ کشورتوسعه یافته و یا در حال توسعه ای در دنیا نیست که اتکا بخش تولید آن فقط به نظام بانکی باشد.

   به گزارش شاتا، سعید زرندی در جمع تولیدکنندگان لوازم خانگی افزود: تامین مالی از طریق ابزارهای نوین مالی یک الزام برای بخش تولید کشور است.
   وی گفت: باید این واقعیت را بپذیریم که واحدهای تولیدی که خودشان را با این واقعیت منطبق نکنند به مشکل بر خواهند خورد.
   معاون طرح و برنامه تاکید کرد: نیازمند تغییر نگاه تولیدکنندگان به راههای تامین مالی هستیم و فعالان این عرصه فقط به دنبال دریافت تسهیلات از بانک ها نباشند چرا که منابع نظام بانکی هم محدود است.
   وی گفت: البته استفاده از ابزارهای جدید مالی ، نیازمند شفافیت است و باید در این خصوص با سرعت بیشتری حرکت کنیم.
   زرندی تصریح کرد: وزارت صنعت،معدن و تجارت، تلاش دارد درجلسات متعدد با انجمن ها ،تشکل ها و واحدهای تولیدی، این مسیر را تسهیل و آنان را با این شیوه ها آشنا کنند.
   معاون طرح و برنامه افزود: جلسات متعددی با سازمان بورس، بورس کالا،شرکتهای تامین سرمایه و لیزینگ برگزار کردیم تا زمینه استفاده از تولید از این بازار را فراهم کنیم و موانع موجود را شناسایی و برطرف نماییم.
   وی تصریح کرد: یکی از دغدغه های تولید کنندگان برای حضور و پذیرش در بورس رجوع با مالیات سالهای گذشته است و این موضوع باید حل و فصل شود.
   زرندی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: داخلی سازی و نهضت ساخت داخل یکی از اصلی ترین محورهای کاری وزارت صنعت ،معدن وتجارت است و این راهبرد باید در همه بخش های تولیدی اتفاق بیفتد.
   وی گفت: لوازم خانگی قابلیت فرا.انی برای داخلی سازی و ایجاد برندهای بزرگ و قدرتمند را دارد که قابلیت حضور در بازرهای صادراتی را هم داشته باشد.
   معاون طرح و برنامه به افت سرمایه گذاری های بزرگ در کشور اشاره کرد و افزود: معتقدیم خود تولیدکنندگان یک صنعت ، توانایی سرمایه گذاری های در تراز بزرگ و صادراتی را دارند.
   زرندی توضیح داد: در سال جاری ایجاد هلدینگ های استانی و هلدینگ های رشته ای را دنبال می کنیم که در این زمینه انجمن ها و تشکل ها می توانند بیشتر نقش آفرینی کنند

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 246,110,894
تعداد بازدید امروز : 36,508
تعداد بازدید دیروز : 92,985
تعداد بازدید هفته : 129,493
تعداد بازدید این ماه : 380,661
آخرین به روزرسانی : 1399/11/05 08:44

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.