• لایحه حمایت از کنسرسیوم های صادراتی به زودی به مجلس ارائه می شود

   معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اعلام کرد :

   لایحه حمایت از کنسرسیوم های صادراتی به زودی به مجلس ارائه می شود

   لایحه حمایت از کنسرسیوم های صادراتی به زودی به مجلس ارائه می شود

   معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: به زودی لایحه حمایت از کنسرسیوم های صادراتی به مجلس شورای اسلامی ارائه می شود.

   به گزارش شاتا، علی اصغر مصاحب در نشست خبری مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران که امروز در وزارت صمت برگزار شد با اعلام این خبر، افزود: در طول چند سال اخیر رویکرد سازمان صنایع کوچک، حمایت ویژه از کنسرسیوم های صادراتی در سطح کشور بوده است و هم اکنون 62 شرکت در شهرک های صنعتی و در راستای مدیریت صادرات فعال شده اند.

   وی اضافه کرد: لایحه حمایت از کنسرسیوم های صادراتی با همفکری نخبگان و صاحب نظران تشکل های خصوصی و به ویژه اعضای اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران به زودی از طریق شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد.

   مصاحب توضیح داد: براساس لایحه مذبور، شرکت های مربوطه به رسمیت شناخته می شوند و این اطمینان در بین صاحبان صنایع به وجود می آید که می توانند به صورت قانونی از خدمات این شرکت ها بهر مند شوند.
   این مسئول گفت: مرکز مبادله فناوری صنایع کوچک نیز با اشتراک همکاری میان ایران و کره جنوبی و همچنین با کشور چین درحال حاضر فعال است و در راستای توسعه مبادلات فناوری به زودی 7 گروه از 7 واحد صنعتی برای آموزش های فناوری به کشور آلمان اعزام خواهند شد.

   معاون صنایع کوچک توضیح داد: سامانه سککوک به عنوان مدل جدیدی در تامین تسهیلات فعال شده روند استفاده از منابع بانکی را مورد رصد دقیق قرار می دهد.

   وی گفت: 18 واحد صنعتی کوچک و متوسط در بورس پذیرفته شده اند و این اتفاق در راستای سوق دادن نیازهای مالی واحد ها از بازار پول به بازار سرمایه دارای اهمیت بالایی است و می تواند در تامین تسهیلات مورد نیاز واحدهای صنعتی هم کارگشا باشد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,056,053
تعداد بازدید امروز : 15,571
تعداد بازدید دیروز : 59,979
تعداد بازدید هفته : 383,115
تعداد بازدید این ماه : 75,550
آخرین به روزرسانی : 1399/08/02 05:33

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.