• بررسی وضعیت صنعت فلزات گران‌بها و جواهرآلات با حضور معاون امور صنایع

   بررسی وضعیت صنعت فلزات گران‌بها و جواهرآلات با حضور معاون امور صنایع

   بررسی وضعیت صنعت فلزات گران‌بها و جواهرآلات با محوریت تبیین راهکارهایی برای رفع چالش‌های پیش روی توسعه تولید در این صنعت با حضور معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت برگزار شد.

   در این نشست تخصصی ایجاد شهرک صنعتی طلا، اصلاح ساختار صنفی و ایجاد بستری برای اخذ شرایط احراز دریافت مجوز صنعتی توسط SMEهای فعال در صنعت فلزات گرانبها و رفع برخی از مسائل گمرکی ،ارزی و... مطرح و راهکارهای اجرایی برای بهبود وضعیت این هنر صنعت اتخاذ شد.

   فرشاد مقیمی در این نشست که با حضور نمایندگانی از تشکل های تخصصی صنعت فلزات گرانبها و همچنین مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی تهران و برخی از دست اندرکاران خوشه صنعتی طلا برگزارشد ، به اهمیت این صنعت در افزایش ارزآوری به کشورپرداخت و گفت:ایران جزو 7کشور تولید کننده فلزات گرانبها بوده و توجه به این هنرصنعت درایجاد رونق در صنعت کشور بسیار تاثیر‌گذار است.

   معاون امور صنایع وزیر صنعت ، معدن وتجارت در ادامه با اشاره به اتخاذ راهکارهایی برای رفع مشکلات تولیدکنندگان این صنعت و بهره‌مندی از سیاست های حمایتی وزارت صنعت ، معدن وتجارت در مسائل ارزی وگمرکی گفت: با ایجاد شهرک تخصصی برای این صنعت می توان بستر را برای توسعه کارگاه های کوچک و توسعه خوشه صنعتی طلا فراهم کرد.

   مقیمی تحقق این برنامه را نیازمند حضور فعال تشکل های صنعتی برشمرد و افزود: تاسیس شهرک تخصصی برنامه ای میان مدت برای توسعه این هنر صنعت است و با همکاری سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران می توان بسترهای تحقق آن را فراهم کرد.

   وی در ادامه بهبود وضعیت این صنعت در شرایط کنونی را نیازمند اعلام مهمترین چالش های این بخش از سوی تشکل های صنعتی عنوان کرد وگفت: با طرح مهمترین چالش ها و راهکارهای اجرایی می توان سیاستگذاری مبتنی بر نظر تولیدکنندگان تدوین و برای اجرا ابلاغ کرد.

   معاون امور صنایع وزیر صنعت ، معدن وتجارت در ادامه کسب شرایط دریافت مجوز صنعتی ویا صنفی برای کارگاه های کوچک و متوسط را از برنامه های کوتاه مدت برای بهبود وضعیت این صنعت برشمرد و گفت: علاوه بر سیاستگذاری های کلان، برنامه های کوتاه مدتی با همکاری دفاتر تخصصی برای امکان دریافت مجوز برای این کارگاه ها وبهره مندی از سیاست های حمایتی وزارت صنعت در نظر گرفته خواهد شد.

   گفتنی است، SMEهای مستقر در سطح کشور در بخش مصنوعات طلا وجواهر، عمدتا در داخل مراکز جمعیتی شهرها فعالیت می‌کنند ازساختار صنعتی وصنفی مناسبی برخوردار نبوده و تولیدکنندگان این کارگاه ها نتوانستند شرایط دریافت مجوز را بدست آورند به همین دلیل وزارت صنعت معدن وتجارت با اتخاذ تدابیری سعی در ساماندهی این کارگاه دارد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,692,447
تعداد بازدید امروز : 8,018
تعداد بازدید دیروز : 52,516
تعداد بازدید هفته : 159,936
تعداد بازدید این ماه : 809,313
آخرین به روزرسانی : 1399/05/20 23:34

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.