• در حوزه مبل و منبت برند سازی شود/خوشه های صنعتی تمام نمی شوند بلکه سرآغاز یک حرکت جدید خواهند بود/مراکز علمی و دانشگاهی به کمک تولید بیایند

   وزیر صمت در اشترمل تویسرکان:

   در حوزه مبل و منبت برند سازی شود/خوشه های صنعتی تمام نمی شوند بلکه سرآغاز یک حرکت جدید خواهند بود/مراکز علمی و دانشگاهی به کمک تولید بیایند

    در حوزه مبل و منبت برند سازی شود/خوشه های صنعتی تمام نمی شوند بلکه سرآغاز یک حرکت جدید خواهند بود/مراکز علمی و دانشگاهی به کمک تولید بیایند

   وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در حوزه برندسازی و نرم افزاری باید در بخش مبل و منبت کار شود و مراکز علمی و دانشگاهی برای کمک به تولید پای کار بیایند.

   به گزارش شاتا، رضا رحمانی در مراسم افتتاح دومین نمایشگاه مبل و منبت روستایی تویسرکان و افتتاح مرکز خدمات تخصصی توسعه خوشه مبل و منبت در اشترمل بیان کرد: شکوه و صفای مردم اشترمل جلوه ای از شکوه و سرزندگی مردم عزیز ایران در جهت توسعه، تولید و آبادانی کشورمان است و به این حضور می بالم و افتخار می کنم.

   نقشه دشمن برای فلج کردن تولید کشورمان با شکست مواجه شد

   او با بیان اینکه در جنگ تحمیلی اقتصادی دشمن پیروز شدیم، یادآور شد: مانند دوران هشت ساله دفاع مقدس سرافرازانه مقاومت کردیم و سربلند و پیروز از این جنگ بیرون آمدیم و نقشه دشمن برای فلج کردن تولید کشورمان با شکست مواجه شد.

   خوشه های صنعتی تمام نمی شوند بلکه سرآغاز یک حرکت جدید خواهند بود

   وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به شکل گیری خوشه های صنعتی در کشور، افزود: سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کارهای خوبی را در کشور شروع کرده که یکی از آنها همین بحث خوشه ها است و خوشه ها تمام نمی شوند بلکه سرآغاز یک حرکت جدید خواهند بود.

   ارزش ۱۳۰ میلیارد دلاری تجارت مبل و منبت در دنیا

   رحمانی با اشاره به خوشه مبل و منبت تویسرکان مطرح کرد: ۱۳۰ میلیارد دلار ارزش تجارت مبل و منبت در دنیا و ۴۱۰ میلیارد دلار ارزش تولیدات آن است.

   صادرات ۶۴ میلیون دلاری مبل و منبت کشورمان

   او ادامه داد: سال گذشته علیرغم اینکه صادرات ما در این حوزه سه برابر شد اما ارزش صادرات مبل و منبت کشورمان ۶۴ میلیون دلار بوده است که تا رسیدن به میانگین ۱۳۰ میلیارد دلار جهانی جای کار بسیاری وجود دارد.


   در حوزه مبل و منبت برندسازی شود

   وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در حوزه برندسازی و نرم افزاری باید در بخش مبل و منبت کار شود و حدود ۴۷۰ کارگاه در اشترمل است که باید محصولت تولیدی آنها تحت یک شناسنامه و برند متمرکز و صادرات شوند.

   مراکز علمی و دانشگاهی به کمک تولید بیایند

   رحمانی با تاکید بر ضرورت به هم رسانی ها برای تامین مواد اولیه مورد نیاز، بیان کرد: در همه کلاس ها باید تولید داشته باشیم و مراکز علمی و دانشگاهی پای کار آیند.

   واگذاری زمین در شهرک های صنعتی با حداکثر تخفیف و بیشترین تقسیط به فعالان مبل و منبت


   او با بیان اینکه از اعتبارات تبصره ۱۸ و اشتغال روستایی برای توسعه مبل و منبت در این منطقه استفاده شود، گفت: سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی حداکثر تخفیف را برای واگذاری زمین به فعالان این حوزه با بیشترین تقسیط بدهد و شرکت های مدیریت صادرات وارد این حوزه شوند.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان گفت: باید کارگروهی برای پیگیری امور تشکیل شود و آماده تفویض اختیارات خود به استاندار برای پیگیری و حل و فصل سریع امور مربوطه در خود استان هستم.

   گفتنی است که دومین نمایشگاه مبل و منبت روستایی تویسرکان و مرکز خدمات تخصصی توسعه خوشه مبل و منبت در اشترمل امروز جمعه با حضور وزیر صمت افتتاح شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 233,964,310
تعداد بازدید امروز : 31,475
تعداد بازدید دیروز : 45,289
تعداد بازدید هفته : 76,764
تعداد بازدید این ماه : 445,911
آخرین به روزرسانی : 1399/03/11 17:44

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.