• معاون وزیر صمت در آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در تبریز

   معاون وزیر صمت در آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در تبریز

   تبریز- ایرنا - معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تحولات جهانی و ظهور و نمود فناوری‌های نوین در عرصه‌های مختلف اعلام کرد: اجرای طرح بومی‌سازی ۲۰ فناوری که بیشترین ارزآوری را دارند از سوی دانشمندان و متخصصان ایرانی در کشور آغاز شده است.

   برات قبادیان روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در تبریز با اشاره به شرایط منحصر به فرد ایران در جهان، بیان کرد: کشورمان با جمعیت جوان خود و دارا بودن نیروهای متخصص در زمینه منابع انسانی در رتبه سوم جهان قرار دارد.


   وی با اشاره به قرار گرفتن استان آذربایجان‌شرقی در جایگاه ویژه صنعت کشور افزود: این استان در حوزه معدن و صنعت استانی قابل اتکا است و می‌تواند الگویی مناسب برای سایر استان‌ها باشد.


   قبادیان با بیان این‌که نباید اجازه دهیم تا فاصله‌ ما با دنیای صنعتی بیش از این شود، گفت: باید در زمینه طرح‌های علمی و بنیادهای مستحکم علمی و فناورانه دانشگاه را به میدان آورد که خوشبختانه در آذربایجان شرقی این شرایط فراهم شده است.


   او با اشاره به رونمایی از طرح تاپ (توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار) در ۹ استان کشور از جمله آذربایجان شرقی، گفت: طرح تاپ می‌تواند متحول کننده صنعت و ارتباطات و همکاری‌های صنعت و دانشگاه و صنعت و جامعه باشد.


   تبریز می‌تواند مرکزی برای نجات مشکلات اقتصادی کشور باشد
   رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی گفت: بازرگانان، صنعتگران و کشاورزان تبریز ثابت کرده‌اند که این شهر می‌تواند مرکزی برای نجات مشکلات اقتصادی کشور باشد.


   محمد وحدتی در این نشست اظهار کرد: خوشبختانه موقعیت‌ و ظرفیت‌های استان بی نظیر است و با انتخاب دکتر پورمحمدی به عنوان استاندار آذربایجان شرقی پیوند بین دانشگاه و صنعت تقویت شده است و این امر موفقیت بزرگی محسوب می‌شود.


   وی با تاکید بر رفع مشکلات تولیدکننده ها و کاهش مقررات اداری، ادامه داد: با حرکت‌های جهادی و فعالیت شبانه روزی باید استان را طوری پیش ببریم که الگویی برای کشور و جهان باشد.


   نیازمند اصلاح مسیر در فعالیت های اقتصادی هستیم
   نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر هم با بیان اینکه آذربایجان شرقی هم یک استان معدنی، صنعتی و تجاری است بر ضرورت اصلاح مسیر برای نتیجه گیری و پاسخگویی به انتظارات فعالان اقتصادی و عموم مردم تاکید کرد.


   محمدحسین فرهنگی افزود: موضوع تولید در مقطع کنونی اهمیت فوق العاده دارد و کسی که در این برهه مسئولیت می-پذیرد، زحمات عدیده و شبانه روزی را متحمل شود.


   فرهنگی گفت: در ماده ۲۳ قانون معادن پیش‌بینی شده است که هر جا ذخایر معدنی است، باید گردش مالی در همان استان انجام گیرد ولی متاسفانه در برابر این اصل مقاومت می‌کنند.


   وی اظهارکرد: در حوزه بازرگانی و تجارت هم باید حرکت استان به سمت رفع موانع تجارت باشد و گشایش های جدیدی در استفاده از منابع صندوق توسعه ملی ایجاد شود.


   به گزارش ایرنا در این آئین از خدمات ۵ ساله «حسین نجاتی» قدردانی و «حبیب امین زاده» به عنوان رئیس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی معرفی شد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,542,543
تعداد بازدید امروز : 10,032
تعداد بازدید دیروز : 39,364
تعداد بازدید هفته : 10,032
تعداد بازدید این ماه : 659,409
آخرین به روزرسانی : 1399/05/18 02:05

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.