• رئیس مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صمت تاکید کرد:

   ضرورت راه اندازی اکوسیستم نو آوری در سطح کشور

   ضرورت راه اندازی اکوسیستم نو آوری در سطح کشور

   رئیس مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صنعت، معدن و تجارت در اولین نشست شورای سیاستگذاری همایش چشم انداز نوآوری در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی دانشگاه صنعتی شریف، گفت : برگزاری برنامه ها و همایش هایی از این دست می تواند بستر مناسبی را برای پژوهشگران و صنعتگران کشور در جهت آشنایی و تبادل آخرین دستاوردهای علمی و صنعتی فراهم کند.

   به گزارش شاتا، حسن آقا کثیری با اشاره به اهداف برگزاری این همایش برای ارتباط بین شرکت های بزرگ واستارت اپ ها، موضوع راه اندازی اکوسیستم نو آوری را یک بحث ضروری عنوان کرد و افزود: به نظر من حتی اگر این رویداد را شروع یک فرهنگسازی قلمداد کنیم باز گام بزرگی برداشته شده است و باید تقویت شود.

   وی با تاکید بر اینکه اگر رویکرد این همایش پروژه محور و نتیجه محور باشد، مطمئنا به نتایج بسیار خوبی خواهد رسید افزود: باید برنامه ریزی به گونه ای صورت پذیرد که درصورت تقویت تعاملات بین المللی و اقتصاد باز، شرکت های داخلی در برابر شرکت های خارجی توان رقابت داشته باشند و صدمه ای نبینند.

   این مسئول با بیان مزیت های نسبی کشور در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی واهمیت برگزاری همایش و نمایشگاه تخصصی برای این حوزه، گفت: در دوره های آتی، می توان این رویداد را درصنعت خودرو و فولاد هم تعمیم داد و به این صورت مزیت های نسبی را به مزیت رقابتی تبدیل نمود.

   رئیس مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته در ادامه افزود؛ برای نزدیک کردن طرف عرضه و تقاضا باید ریسک را بیمه کرد و دولت باید این ریسک را تقبل کند. نباید نوآوری ها را صرفاً به صنعت داخلی گره بزنیم و باید زمینه ظهور آنها را در شبکه های ارزش بین المللی فراهم کنیم و از این طریق دنیا را در برخی صنایع به خود وابسته کنیم. در حال حاضر که کالاهای ما به علت هزینه دستمزد پایین و هزینه انرژی پایین رقابتی شده است، باید اعمال سیاست های محدودیتی روی کالاهای خام پیگیری و با به کارگیری ظرفیت های خالی بنگاه ها جذابیت صادراتی برای کالاهای فراوری شده ایجاد شود.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,327,053
تعداد بازدید امروز : 25,304
تعداد بازدید دیروز : 40,733
تعداد بازدید هفته : 348,052
تعداد بازدید این ماه : 1,176,096
آخرین به روزرسانی : 1399/06/28 14:46

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.