• برگزاری 5 میز تعمیق ساخت داخل خودرو تا پایان 98

   مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیروی محرکه وزارت صمت در گفت و گو با شاتا خبر داد:

   برگزاری 5 میز تعمیق ساخت داخل خودرو تا پایان 98

   برگزاری 5 میز تعمیق ساخت داخل خودرو تا پایان 98

   مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیروی محرکه وزارت صمت از برگزاری 5 میز تعمیق ساخت داخل تا آخر سال در حوزه خودرو خبر داد.

   رضا مفیدی، در گفت و گو با شاتا با بیان این خبر افزود: برنامه های مشوقی و محرکی زیادی درباره ساخت داخل در وزارت صنعت در حال انجام است.پروژه تعمیق ساخت داخل با کمک شرکت های خودروسازی ، قطعه سازان و انجمن‌ها به صورت هفتگی پایش و پیگیری می‌شود تا در این مسیر شاهد سرمایه گذاری و توسعه قطعه سازی در کشور باشیم.

   او با اشاره به برگزاری 5 میز در حوزه خودرورسازی و تعمیق ساخت داخل گفت: میز نخست در این راستا در اواخر تیرماه با حجم قرارداد ۷۴۰ میلیارد تومان و تولید ۳۵ قطعه توسط ۳۲ قطعه‌ساز و کاهش ارزبری ۸۵ میلیون یورویی انجام شد.

   در شرایط فعلی تعمیق ساخت داخل یک الزام است

   مدیر کل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت با اشاره به اینکه در شرایط فعلی ساخت داخل و تعمیق ساخت داخل یک الزام و باید است توضیح داد: ما در سال های گذشته از توسعه صنایع های‌تک، قطعات الکترونیکی و مکانیکی غفلت کرده ایم و هم اکنون بایدبه جبران بپردازیم.

   مفیدی با اشاره به اینکه بخشی از افت تولید و ناقص در خودروسازی هم اکنون ناشی از کمبود قطعات است، گفت: با برنامه ریزی های انجام شده در چند ماه آینده و با کمک سازندگان داخلی و همچنین واردات قطعات این نقص را جبران کنیم و خودروها را تکمیل و تحویل درخواست کنندگان خواهیم داد.

   برگزاری میزهای ساخت داخل در صنایع دیگر

   او از برگزاری میزهای ساخت داخل در صنایع دیگر خبر داد و گفت: براساس برنامه ریزی های وزارت صنعت تا پایان سال جاری شاهد برگزاری میزهای تعمیق ساخت داخل خواهیم بود.

   مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیروی محرکه وزارت صمت در بخش دیگری از صحبت هایش به همراهی صنایع وزارت دفاع ، شرکت های دانش بنیان و شرکت های پژوهشی برای نقصان بعضی از قسمت‌های صنعت خودروسازی اشاره کرد و گفت: امیدواریم با کمک هایی که امروزه از تمام بخش‌ها به صنعت خودرو رسازی روانه می‌شود این صنعت را هرچه سریعتر به تعالی برسانیم.

   مفیدی با اشاره به اینکه امروزه صنعت خودروسازی به قطعات صنایع دیگر از جمله لاستیک،روغن ،باطری سازی و مواد اولیه نیاز دارد، گفت: خوشبختانه این امکانات در کشور به حد کافی وجود دارد و ما نگران این نیستیم؛عقب ماندگی و کاهش ظرفیت تولیددر این حوزه نیستیم . انتظارمان این است که هم افزایی با صنعت خودروسازی انجام شودو فرصت های به وجود آمده را نسوزانیم و باعث نشویم در بخشی که به خودکفایی تولید رسیده‌ایم، ارزبری داشته باشیم.

   او ادامه داد: تاکنون توصیه هایی در این زمینه و در خصوص واردات لاستیک مطرح بوده است اما؛ واردات بسیار محدود شده است و باید این مسئله را تولیدکنندگان لاستیک مد نظر داشته باشند؛ و نیازی که هم اکنون در کشور پدید آمده است راپاسخ دهند و از این فرصت برای فراهم آوردن شرایط رقابت پذیری در کیفیت و قیمت لاستیک استفاده کنند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,956,759
تعداد بازدید امروز : 59,901
تعداد بازدید دیروز : 74,103
تعداد بازدید هفته : 530,083
تعداد بازدید این ماه : 226,526
آخرین به روزرسانی : 1399/11/03 14:51

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.