• نمایشگاه‌های مهر از پانزدهم شهریور آغاز به کار می‌کنند/ نیمی از دفاتر دولتی به 10 استان کم برخوردار تخصیص یافت

   قبادی :

   نمایشگاه‌های مهر از پانزدهم شهریور آغاز به کار می‌کنند/ نیمی از دفاتر دولتی به 10 استان کم برخوردار تخصیص یافت

    نمایشگاه‌های مهر از پانزدهم شهریور آغاز به کار می‌کنند/ نیمی از دفاتر دولتی به 10 استان کم برخوردار تخصیص یافت

   نمایشگاه های مهر از پانزدهم شهریور ماه با هدف تامین لوازم التحریر مورد نیاز دانش اموزان با قیمت‌های مناسب آغاز به کار می کنند.

   به گزارش شاتا، معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام این مطلب افزود: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، زمان برگزاری نمایشگاه ها در سراسر کشور یکسان نیست و مسئولیت در این حوزه به عهده استانداری هاست و به فراخور وضعیت هر استان، مسئولان شرایط برگزاری نمایشگاه را تدوین می کنند.

   وی با تاکید بر اینکه لوازم التحریرمورد نیاز در سال جاری در پرمصرف‌ترین ماه سال یعنی مهر تامین شده است، ادامه داد: اقدامات لازم در این حوزه انجام شده است و به دنبال تامین منابع مالی مناسب بانکی با کمترین سود و بهره برای تداوم روند تولید در سال جاری هستیم .

   وی در خصوص دفاتر ارزان قیمت دولتی نیز گفت: 15 میلیون دفترچه با ارز دولتی 4200 تومانی تولید شده است که این حجم دفترچه در شبکه های منتخب و در میان گروه های منتخب توزیع خواهد شد .

   قبادی در توضیح این مطلب ادامه داد: بیش از 2 میلیون و سیصد هزار دفترچه به اعضای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی تعلق می گیرد و در عین حال برای 10 استان متر برخوردار ، 50 درصد از دفاتر دولتی تخصیص داده می‌شود .

   به گفته وی این دفاتر در استان‌های کردستان، لرستان، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، چهار محال و بختیاری، خراسان جنوبی، ایلام ، بوشهر ، هرمزگان و کهکیلویه و بویراحمد از جمله این استان ها هستند.

   او در توضیح این مطلب ادامه داد: توزیع دفاتر در این استان‌ها با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و بر حسب تعداد دانش آموزان این مناطق صورت می گیرد تا این افراد بتوانند با قیمت های ترجیحی نیاز خود را تامین نمایند .

   وی گفت: دفترچه های باقیمانده در سایر استان ها بر حسب تعداد دانش اموزان به تعاونی ها و فروشگاه های منتخب داده می شود تا از بازار ازاد سر درنیاورند .

   قبادی تاکید کرد: نظارت لازم در این حوزه در حال انجام است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,869,863
تعداد بازدید امروز : 36,781
تعداد بازدید دیروز : 49,998
تعداد بازدید هفته : 337,352
تعداد بازدید این ماه : 986,729
آخرین به روزرسانی : 1399/05/24 20:53

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.