• بررسی نهایی دستورالعمل استخراج رمز ارز ها با حضور معاونین وزیر ارتباطات و نیرو

   بررسی نهایی دستورالعمل استخراج رمز ارز ها با حضور معاونین وزیر ارتباطات و نیرو

   در نشستی با حضور معاونین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، وزارت نیرو و وزارت صنعت، معدن و تجارت ، بررسی نهایی دستورالعمل جواز تاسیس و پروانه بهره برداری برای استخراج رمز ارزها انجام شد.

   به گزارش شاتا، در این نشست «سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت» گفت: جنس این کار با سایر تولیدات صنعتی کمی متفاوت است و چارچوب های موجود برای این فرایند، باید با نگاه متفاوت تدوین شود.

   زرندی گفت: با توجه به جدید بودن موضوع استخراج رمز ارز در کشور تلاش کردیم با همفکری و هم اندیشی با صاحبان و فعالان این حوزه و همچنین وزارتخانه های مرتبط با استخراج رمز ارزها، دستورالعمل را نهایی کنیم و آن را در شهریور ماه ابلاغ خواهیم کرد.

   وی گفت: در موضوع استخراج رمز ارزها، شاید بتوان گفت، یکی از موفق ترین عکس العمل هایی که در خصوص مواجهه با فناوری‌های نوین انجام شد.

   معاون طرح و برنامه افزود: در گذشته با تأخیر زیاد و همچنین با نگاهی بسته به این جور فناوری ها و کسب و کارها برخورد می شد، اما در این موضوع عکس العمل و فوریت تصمیم‌گیری خوبی اتفاق افتاد.

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت گفت : در دستورالعمل ملاحظات وزارت نیرو ارتباطات و سایر دستگاه ها لحاظ شده و تلاش می‌کنیم شرایط مساعدی را برای فعالان این بخش فراهم آوریم.

   وی تصریح کرد :با ابلاغ دستورالعمل استخراج رمز ارزها، از فعالیت های زیرزمینی و غیر قانونی جلوگیری می‌شود و این فعالیت بصورت رسمی و قانونی ادامه پیدا می کند.

   در این جلسه معاون وزیر نیرو و مدیرعامل توانیر و معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات، دیدگاههای خود را در خصوص دستور العمل صدور جواز تاسیس و پروانه بهره برداری برای استخراج رمز ارزها ارائه کردند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 246,111,806
تعداد بازدید امروز : 37,420
تعداد بازدید دیروز : 92,985
تعداد بازدید هفته : 130,405
تعداد بازدید این ماه : 381,573
آخرین به روزرسانی : 1399/11/05 10:22

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.