• همزمان با آغاز سال تحصیلی برگزار شد؛

   نشست تخصصی انجمن نوشت افزار ایران با سرپرست معاونت امور صنایع /تبیین4راهبرد اصلی توسعه صنعت لوازم التحریر

   نشست تخصصی انجمن نوشت افزار ایران با سرپرست معاونت امور صنایع /تبیین4راهبرد اصلی توسعه صنعت لوازم التحریر

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت با اعلام 4راهبرد اصلی توسعه صنعت لوازم التحریر گفت: توسعه صنعت لوازم التحریر مبتنی بر الگوی ایرانی – اسلامی یکی از برنامه های وزارت صمت بوده و در این راستا تحقق 4محور اساسی تکمیل سبد کالا‌در صنعت لوازم التحریر، تعمیق ساخت داخل ، تامین نیاز داخلی کشور و توسعه صادرات باید در اولویت قرار گیرد.

   مهدی صادقی نیارکی درسلسله نشست‌های تخصصی با تشکل‌های صنعتی ، در جلسه مشترک با نمایندگانی از انجمن نوشت افزار ایران و برخی تولید‌کنندگان این صنعت با بیان مطلب فوق اظهار داشت: همزمانی این نشست با آغاز سال تحصیلی فرصت مغتنمی است که به نقش صنعت لوازم التحریر به عنوان یک کالای استراتژیک فرهنگی و تاثیرگذار در قشر کودک، نوجوان و دانشگاهی کشور با رویکردی تحولی بپردازیم.

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت افزود: این صنعت ارتباط مستقیمی با فرهنگ جامعه ایرانی دارد و زیبنده کشورما نیست که با قدمت تاریخی و برخورداری از الگوی ایرانی – اسلامی از محصولات تولیدی سایر کشورها تاثیر بپذیرد.

   صادقی نیارکی ضرورت برنامه ریزی برای توسعه این صنعت با نماد والگوی ایرانی- اسلامی را در محصولات صادراتی را مورد تاکید قرارداد و افزود:کارگروه تخصصی متشکل از نمایندگانی از انجمن تخصصی، دفاتر صنایع غیر فلزی و نساجی ، پوشاک و سلولزی و همچنین با حضور مشاور ارشد معاونت امور صنایع برای تدوین برنامه راهبردی توسعه این صنعت ایجادگردد.

   وی خاطر نشان‌کرد: برنامه توسعه این صنعت باید با محوریت تکمیل سبد کالا، توسعه و تعمیق ساخت داخل ، تنظیم بازارداخلی و توسعه صادرات در دستور کار قرار گیرد و مهمترین محصولات داخلی سازی شده ، شناسایی و احصاء شود.

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت در بخش دیگری از سخنانش در خصوص مشکلات این صنعت در حوزه واردات ، ضرورت حمایت از محصولات داخلی ، تامین مواد اولیه ، اصلاح حقوق گمرکی و ... گفت: اصلاح و بازنگری در حقوق ورودی برخی کالاها در حوزه لوازم التحریر در دستور کار بوده و تصمیماتی برای حمایت های تعرفه ای از این صنعت در نظر گرفته شده است که مستلزم حمایت نهایی کمیسیون ماده یک مقررات صادرات و واردات می باشد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,707,524
تعداد بازدید امروز : 33,422
تعداد بازدید دیروز : 43,647
تعداد بازدید هفته : 77,069
تعداد بازدید این ماه : 237,918
آخرین به روزرسانی : 1399/07/06 17:10

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.