• جهش دربخش معدن با توسعه برنامه های اکتشافی/نیازمند نگاه جدید و نو در بخش اکتشاف هستیم

   معاون طرح و برنامه تاکید کرد :

   جهش دربخش معدن با توسعه برنامه های اکتشافی/نیازمند نگاه جدید و نو در بخش اکتشاف هستیم

   جهش دربخش معدن با توسعه برنامه های اکتشافی/نیازمند نگاه جدید و نو در بخش اکتشاف هستیم

   معاون طرح و برنامه گفت: تحول جدی در بخش معدن ،نیازمند توسعه اکتشاف است و به همین علت در برنامه های اصلی وزارتخانه در سال 98 یکی از محورهای اصلی را، توسعه فعالیت های اکتشافی قرار دادیم.

   به گزارش شاتا،سعید زرندی در جلسه پایش برنامه های سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی که در محل این سازمان برگزار شد، افزود: نگاه های جدید و نو را باید بخش اکتشاف داشته باشیم و زمینه ورود استارتاپ ها را در این زمینه هموار نماییم.

   معاون طرح و برنامه تصریح کرد: یکی از موضوعات مهم سازمان، مشکلات بودجه ای برای پروژه های اکتشاف است لذا در کنار بودجه های دولتی باید مدل های جدید تامین مالی برای این بخش تعریف کرد.

   وی افزود: تیم قوی و توانمندی برای موضوع تامین مالی در سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی شکل بگیرد.

   زرندی ضمن تاکید بر این که تهیه اطلاعات پایه وظیفه حاکمیت است گفت: بیزینس مدلی باید برای بخش اکتشاف طراحی شود تا رغبت بخش خصوصی خصوصا استارتاپ ها برای ورود این بخش انجام شود.

   وی افزود: باید از تجربیات جهانی برای توسعه اکتشاف بهره گرفت که یکی از این راهها، صندوق های جسورانه است که در زمینه اکتشاف فعال هستند.

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور جزو مجموعه‌های موثر در کشور با دانش اندوخته بالا است، گفت: سال‌هاست اطلاعات و دستاوردهای کشور در زمینه علوم‌زمین در این مجموعه اندوخته شده که امید است از این دستاوردها در بخش‌های اقتصادی کشور مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

   به گفته وی، در وزارت صنعت، معدن و تجارت نگاه جدید به بخش معدن و اکتشاف وجود دارد و با توجه به نگاه مثبت مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت به سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، بایستی تلاش کرد تا از مطالعات زمین‌شناسی و اکتشاف عقب نماند و بتوان در این حوزه تحول جدی ایجاد کرد.

   معاون طرح و برنامه همچنین گفت: تبادل اطلاعات و همکاری بین بخش های مختلف در زمینه اکتشاف ضروری است.

   زرندی تاکید کرد: برنامه های توسعه اکتشاف در سال 98 بطور مستمر پایش و رصد می شود و این موضوع برای وزارتخانه بسیار اهمیت دارد.

   در این نشست شهیدی رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی شهیدی نیز گفت: سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در دو بخش زمین شناسی و اکتشافات مواد معدنی به عنوان وظیفه حاکمیتی سالهاست به فعالیت مشغول است.

   رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با بیان اینکه متاسفانه مخاطرات طبیعی ۶ تا ۱۰درصد GDP کشور را صرف می کند، افزود: جبران خسارات مالی و جانی هزینه سنگینی را به اقتصاد کشور وارد می کند که توجه به مطالعات پایه انجام شده در این سازمان در کاهش اثرات این مخاطرات تاثیرگذار خواهد بود.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اکتشاف مواد معدنی زیربنای اقتصاد و صنعت هر کشور را تشکیل می دهد، تصریح کرد: این سازمان وظیفه انجام کلیه مراحل اکتشاف مواد معدنی در مرحله شناسایی، پی جویی عمومی، اکتشافات تفصیلی و بررسی فنی و اقتصادی را بر اساس تکمیل زیرساخت های اکتشافی و نمونه برداری سیستماتیک، حفر ترانشه و گمانه های اکتشافی و مطالعات آزمایشگاهی آنالیز مواد معدنی به عهده دارد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,362,733
تعداد بازدید امروز : 37,585
تعداد بازدید دیروز : 40,282
تعداد بازدید هفته : 122,462
تعداد بازدید این ماه : 479,599
آخرین به روزرسانی : 1399/05/13 17:39

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.