• سرپرست معاونت امور‌صنایع اعلام کرد :

   روند افزایشی تولید لوازم خانگی بدون حضورخارجی ها/ تولید‌یک میلیون و551 هزاردستگاه لوازم خانگی در کشور

   روند افزایشی تولید لوازم خانگی بدون حضورخارجی ها/ تولید‌یک میلیون و551 هزاردستگاه لوازم خانگی در کشور

   صادقی نیارکی در جریان نشست بررسی سیاست ها و برنامه های اقتصاد مقاومتی وزارت صمت ، روند تولید در صنایع لوازم خانگی را به رغم عدم همکاری برندهای خارجی مناسب توصیف‌کرد وگفت: طی 5ماهه سال جاری یک میلیون و551 هزار دستگاه لوازم خانگی توسط صنعتگران این بخش تولید شده است.

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت در این نشست که با حضور معاون طرح و برنامه وزارت صمت برگزار شد؛ ضمن تشریح سیاست های حمایتی وزارت صنعت ، معدن وتجارت از صنایع کل کشور ، اشاره‌ای به وضعیت صنعت لوازم خانگی در سراسر کشور داشت و گفت: تولید یخچال و فریزر تاپایان مرداد سال جاری به 512 هزار دستگاه رسیده که162درصد فراتر از برنامه پیش بینی شده در سال 98 بوده است.

   صادقی نیارکی روند افزایشی تولید محصولات لوازم خانگی را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان‌کرد: در شرایطی روند تولید این دو محصول افزایشی بوده است که برندهای خارجی با تشدید محدودیت های بین المللی بازار ایران را ترک‌کرده و کشور با تکیه بر توانمندی های داخلی توانست تولید این محصولات را توسعه دهد.

   وی تصریح کرد: تولید یخچال وفریزر در برنامه سالیانه 98، 315 هزار دستگاه پیش بینی شده بود که به رغم عدم همکاری برندهای کره‌ای، برندهای ایرانی توانستند 512 هزار دستگاه تولید کنند.

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت در ادامه روند تولید ماشین لباسشویی را مناسب توصیف کرد وگفت: طی 5ماهه ابتدای سال جاری 240هزار دستگاه ماشین لباسشویی در کشور تولید شده است.

   صادقی نیارکی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری افزود: در حوزه فعالسازی واحدهای راکد و واحدهایی که با ظرفیت پایین در حال فعالیت هستند، تدابیری در نظر گرفته شده است که در صورت تامین منابع مالی ، این واحدها در بازه زمانی کوتاه تری به چرخه تولید بازخواهند گشت.

   وی افزایش هزینه تمام شده تولید را یکی از دلایل کمبود سرمایه در گردش واحدهای صنعتی توصیف کرد و گفت: میزان نیاز صنایع به سرمایه در گردش بیش از 360میلیارد تومان می باشد که تامین این نیاز با همکاری بانک ها در افزایش ظرفیت تولید صنایع مهم واستراتژیک کشور بسیار راهگشا خواهد بود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,848,449
تعداد بازدید امروز : 15,367
تعداد بازدید دیروز : 49,998
تعداد بازدید هفته : 315,938
تعداد بازدید این ماه : 965,315
آخرین به روزرسانی : 1399/05/24 02:09

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.