• امروز شاهد جهش معناداری در حوزه تولید کشور هستیم/ سالانه یک تریلیون و ۳۰۰ هزار میلیارد تومان انواع یارانه پنهان در اقتصاد کشور تزریق می شود

   حجت الاسلام ابوترابی فرد در دومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو مطرح کرد :

   امروز شاهد جهش معناداری در حوزه تولید کشور هستیم/ سالانه یک تریلیون و ۳۰۰ هزار میلیارد تومان انواع یارانه پنهان در اقتصاد کشور تزریق می شود

   امروز شاهد جهش معناداری در حوزه تولید کشور هستیم/ سالانه یک تریلیون و ۳۰۰ هزار میلیارد تومان انواع یارانه پنهان در اقتصاد کشور تزریق می شود

   حجت الاسلام ابوترابی فرد، امام جمعه موقت تهران و عضو هیات حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه در دومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، گفت: از زحمات وزیر صمت و همکاران ایشان و صنعتگران و قطعه سازان در راه رشد و شکوفایی اقتصاد به خصوص در شرایط سخت تحمیلی که دشمنان به وجود آورده اند، تقدیر و تشکر می کنم.

   به گزارش شاتا، حجت الاسلام ابوترابی فرد افزود: در بازدیدی که از شرکت سایپا داشتم متوجه شدم که در سال ۹۷ تولید سایپا تا ۷۰۰ دستگاه در روز کاهش پیدا کرده بود، اما در شش ماهه نخست امسال، میزان تولید بین ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ دستگاه در روز افزایش یافته و حدود ۳ برابر شده است.

   وی تصریح کرد: امروز شاهد یک جهش معنادار در این بخش هستیم و پیش بینی سایپا این است که تولیدات این شرکت در سال ۹۸ تا ۵۴۰ هزار خودرو افزایش پیدا کند که فاصلاه چندانی با تعداد تولیدات در شرایط عادی با حد زیادی برابری می کند و در عمل ثابت کردیم که تهدیدها به یک فرصت تبدیل شده است.

   امام جمعه تهران اضافه کرد: تولیدکنندگان می گویند که تحریم ها راهی جدید برای ارایه محصولاتشان به بازار گشوده است و یک فرصت برای رشد و شکوفایی تولید شده است.

   حجت الاسلام ابوترابی فرد گفت: اگر منابع مورد نیاز برای گردش مالی بنگاهها تامین شود، به سرعت می توانند تولیدات خود را افزایش دهند، لذا باید به سمت استفاده صحیح از منابع موجود گام برداریم.

   وی تصریح کرد: منابع باید به سمت ایجاد حداکثری ارزش افزوده هدایت شود و از حوزه های غیرضرور به سمتی که به رشد و شکوفایی اقتصادی کمک کند، سوق داده شود.

   عضو هیات حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه اعلام کرد: سالیانه بالغ بر یک تریلیون و ۳۰۰ هزار میلیارد تومان انواع یارانه پنهان در اقتصاد کشور تزریق می شود که این مبلغ باید به رونق و رشد تولید کشور کمک کند و نه به افزایش هزینه تولید و یا فساد و رانت.

   حجت الاسلام ابوترابی فرد خاطرنشان کرد: دولت و مجلس باید با برنامه ریزی درست حداقل یک چهارم این منابع یارانه را به سمت تولید هدایت کنند تا در عمل به رشد اقتصاد و ارتقای بهره وری کمک نماید.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,956,536
تعداد بازدید امروز : 59,678
تعداد بازدید دیروز : 74,103
تعداد بازدید هفته : 529,860
تعداد بازدید این ماه : 226,303
آخرین به روزرسانی : 1399/11/03 14:51

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.