• توسعه مناسبات ایران و فرانسه در بخش علوم‌ زمین با تاکید بر پروژه‌های TRIGGER و TRICLASS

   توسعه مناسبات ایران و فرانسه در بخش علوم‌ زمین با تاکید بر پروژه‌های TRIGGER و TRICLASS

   توسعه مناسبات ایران و فرانسه در بخش علوم‌ زمین با تاکید بر پروژه‌های TRIGGER و TRICLASS

   به گزارش روابط‌ عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور، پیش از ظهر امروز نشستی به منظور معرفی و ارائه دستاوردهای پروژه‌های بین‌المللی این سازمان در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.


   بر اساس این گزارش، این نشست که با حضور دکتر برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، دکتر علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس این سازمان، دکتر Philippe Agard استاد دانشگاه سوربن فرانسه و مسئول پروژه TRIGGER در ایران، دکتر راضیه لک رئیس پژوهشکده علوم زمین، دکتر محمدحسین آدابی عضو هیات علمی دانشکده علوم زمین دانشگاه شهید بهشتی و جمعی از معاونان و مدیران سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور برگزار شد، معرفی و بررسی راهکارهای مناسب به منظور پیشبرد پروژه‌های TRIGGER و TRICLASS بررسی شد‌.


   همچنین در این نشست، آغاز پروژه TRICLASS که پروژه ای سه ساله با هدف تربیت نیروهای متخصص و حرفه‌ای در زمینه علوم‌ زمین است، به طور رسمی کلید خورد.


   شایان ذکر است، پروژه تریگر یک پروژه بین‌المللی با موضوع زمین‌شناسی، ژئودینامیک، زمین‌لرزه و منابع معدنی است که در حال حاضر در ایران به منظور تدوین برنامه‌های آینده تریگر در ایران و مشخص کردن موضوعات پژوهشی مشترک و برنامه‌های تبادل دانشجو و استاد، و تدوین مسیرهای آینده برگزار می‌شود.


   پروژه TRIGGER به منظور همکاری‌های بین دانشگاهی در رشته علوم زمین بین دانشگاه‌های فرانسوی و ایران از سال ۹۵ آغاز شده و این کنفرانس فرصت مناسبی برای محققان علوم زمین است تا مطالعات انجام شده بر روی ایران را با دانش ‌پژوهان دیگر به اشتراک گذارند و به تبادل نظر در مورد نتایج بپردازند.


   گفتنی است، سومین کنفرانس بین‌المللی TRIGGER با همکاری دانشگاه‌های فرانسوی و ایرانی در تاریخ 16 تا 18 مهر ۹۸ در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان برگزار خواهد شد.


   همراه با کنفرانس کارگاه آموزشی استفاده از داده‌های ژئودتیک اینسار (InSAR) در مطالعات ژئودینامیک در تاریخ 13 تا 15 مهر برگزار می‌شود و همچنین دو بازدید صحرایی از گسله شمال زنجان و معدن سرب و روی انگوران در نظر گرفته شده است.


   همچنین، نخستین کنفرانس بین‌المللی تریگر، اردیبهشت ۱۳۹۶ در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور و دومین کنفرانس نیز در آبان ۱۳۹۷ در دانشگاه تهران برگزار شد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,532,136
تعداد بازدید امروز : 45,570
تعداد بازدید دیروز : 53,160
تعداد بازدید هفته : 45,570
تعداد بازدید این ماه : 551,640
آخرین به روزرسانی : 1399/08/10 15:47

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.