• صادقی نیارکی:لزوم برنامه ریزی برای کاهش واردات مواد اولیه و افزودنیهای صنایع غذایی

   صادقی نیارکی:لزوم برنامه ریزی برای کاهش واردات مواد اولیه و افزودنیهای صنایع غذایی

   سرپرست معاونت امور صنایع از آمادگی وزارت صمت برای همکاری در جهت تدوین برنامه کاهش واردات مواد افزودنی و اولیه صنایع غذایی با همکاری تشکل های تخصصی خبر داد و تصریح کرد: تشکل واردکنندگان مواد اولیه صنایع غذایی با همکاری واحدهای صنعتی باید به سمت برنامه ریزی برای داخلی سازی تولید مواد اولیه و انتقال دانش فنی به کشور حرکت کنند.

   صادقی نیارکی در نشست مشترک با انجمن واردکنندگان مواد اولیه صنایع غذایی با تاکید بر این نکته که واردات صرف ؛ به هیچ عنوان منطقی نیست، رویکرد اصلی وزارت صمت را مدیریت واردات اعلام‌کرد وگفت: با توجه به نوسانات ارزی و محدودیت‌های بین المللی، واردات محصولات مشابه خارجی و مواد اولیه با محدودیت‌هایی روبه روشده و این محدودیت ها فیلتری برای صیانت از تولید ملی است.

   سرپرست معاونت امور صنایع با اشاره به اینکه شرایط کنونی فرصت مناسبی برای توسعه صنایع داخلی فراهم آورده است، افزود: سیاست های دولت بر حمایت از توسعه عمق ساخت داخل و صیانت صنعت ملی متمرکز شده است و با توجه به واردات حدود 700میلیون دلاری مواد اولیه و افزودنی صنایع غذایی به کشور ، ضروری است که استراتژی منسجمی برای کاهش ارزبری در این بخش پیش بینی شود .

   سرپرست معاونت امور صنایع با تاکید بر تکمیل زنجیره ارزش در صنایع غذایی تصریح کرد: شرکت های وارد کننده صنایع غذایی باید با محوریت تشکل تخصصی ، برنامه زمانبندی مشخصی برای داخلی سازی مواد اولیه وکاهش ارزبری تدوین نمایند . تا در کنار کاهش واردات دانش فنی و تکنولوژی نیز وارد کشور شده و شرکای خارجی نیز ملزم به حضور در بازار داخلی ایران شوند.

   گفتنی است در این نشست که با حضور نمایندگانی از انجمن واردکنندگان صنایع غذایی برگزار شد، به موضوعاتی نظیر مشکلات صنعتگران با سیستم بانکی، ضرورت تسریع در واردات مواد اولیه مورد نیاز تولید کنندگان بازار داخلی و... پرداخته شد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,358,465
تعداد بازدید امروز : 45,136
تعداد بازدید دیروز : 57,567
تعداد بازدید هفته : 264,218
تعداد بازدید این ماه : 377,968
آخرین به روزرسانی : 1399/08/07 18:05

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.