• حمایت ویژه از بنگاههای پیشران اقتصادی کشور در دستور کار/ لزوم نظام مند کردن روند ارائه مشوق ها

   وزیر صمت تاکید کرد :

   حمایت ویژه از بنگاههای پیشران اقتصادی کشور در دستور کار/ لزوم نظام مند کردن روند ارائه مشوق ها

   حمایت ویژه از بنگاههای پیشران اقتصادی کشور در دستور کار/ لزوم نظام مند کردن روند ارائه مشوق ها

   وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه اقتصاد مقاومتی این وزارتخانه با محوریت طرح رتبه‌بندی و تکریم سرمایه‌گذاران و کارآفرینان برتر کشور، گفت: واحد های پیشران صنعتی با توجه به اهمیت شان در ایجاد ارزش افزوده در زنجیره تولید کشور و تکمیل تولیدات واحدهای کوچک و متوسط صنعتی، مورد حمایت ویژه وزارت صمت خواهند بود.

   به گزارش شاتا، رضا رحمانی افزود: باید شکل حمایت های انجام گرفته از بنگاه های بزرگ و همچنین واحدهای کوچک و متوسط به گونه‌ای باشد که دچار افراط و تفریط در این دو بخش نشویم چرا که بنگاه های بزرگ به نوعی به صورت سازمانی با بنگاه های خرد در ارتباط بوده و در تأمین بخشی از نیازهای خود به این واحدها نیازمند هستند.

   وی ادامه داد: شرکت های بزرگ به عنوان پیشران و لوکوموتیو صنعت عمل می کنند و روند حمایت از این واحد ها نباید به گونه‌ای در جامعه مطرح شود که تضادی در منافع میان این دو حوزه ایجاد کند.

   رحمانی خاطرنشان کرد: اگر واحدهای خرد و کوچک به عنوان زنجیره واحدهای بزرگ عمل کنند در این صورت امکان شکست بنگاه های بزرگ و پیشران به حداقل ممکن می‌رسد و ضرورت دارد در این راستا ارتباط دقیق و موثری میان این دو بخش برقرار شود.

   لزوم نظام مند کردن روند شناسایی، تکریم و ارائه مشوق ها

   وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح رتبه‌بندی و تکریم سرمایه‌گذاران و کارآفرینان برتر گفت: این طرح و روش های اعتبارسنجی واحدها دارای اهمیت فراوانی است و باید رتبه بندی را به عنوان یک ارزش به شمار آوریم.

   رحمانی افزود: در چارچوب شاخص های تعریف شده برای این طرح می‌توانیم مزیت ها و فرصت های بهتری را در اختیار کارآفرینان و تولیدکنندگان موفق و برتر کشور قرار دهیم که از جمله آنها می‌توان به ایجاد برخی تسهیلات ویژه در روند امور و درخواست های ایشان اشاره کرد.

   وی تاکید کرد: ضرورت دارد روند شناسایی، تکریم و ارائه مشوق ها به واحدهای برتر در طول سال با یک شکل نظام مند شده تری نسبت به قبل انجام گیرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,346,299
تعداد بازدید امروز : 34,132
تعداد بازدید دیروز : 37,953
تعداد بازدید هفته : 142,266
تعداد بازدید این ماه : 542,102
آخرین به روزرسانی : 1399/04/17 21:03

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.