• سرپرست معاونت امور صنایع در گشایش هجدهمین نمایشگاه تاسیسات، سرمایشی و گرمایشی؛

   تولید 70 درصد از اقلام و تجهیزات صنعت تاسیسات سرمایشی و گرمایشی در داخل کشور/ صادرات 40 میلیون دلاری صنعت تاسیسات سرمایشی و گرمایشی در سال 97

   تولید 70 درصد از اقلام و تجهیزات صنعت تاسیسات سرمایشی و گرمایشی در داخل کشور/ صادرات 40 میلیون دلاری صنعت تاسیسات سرمایشی و گرمایشی در سال 97

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت خبر از تامین 75 درصد نیاز داخلی در صنعت تاسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی داد و گفت: بیش از 70 درصد از اقلام این بخش عمق ساخت داخل دارند.

   به گزارش شاتا، مهدی صادقی نیارکی، در گشایش هجدهمین نمایشگاه بین المللی تاسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب گفت:بیش از 70درصد از اقلام مورد استفاده در صنعت تاسیسات عمق ساخت داخل دارند و این نشان دهنده خود اتکایی این صنعت است.

   وی ادامه داد: صنعت تاسیسات در سال 97 حدود 40 میلیون دلار صادرات داشته است، همچنین بیش از 34 هزار نفر در این صنعت اشتغال مستقیم دارند.

   صادقی نیارکی با اشاره به برگزاری هجدهمین نمایشگاه بین المللی تاسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی گفت: این دوره از نمایشگاه با کیفیت تر از دوره های گذشته است و می تواند با دیگر رویدادهایی که در منطقه برگزار می شود، رقابت کند که این خود نشان از عمق ساخت داخل این صنعت دارد.

   سرپرست معاونت امور صنایع توضیح داد : صنعت تاسیسات و سرمایشی و گرمایشی جز صنایعی است که 75 درصد نیاز داخل را از محل تولید داخل تامین می کند،این صنعت خود اتکاست و زنجیره ارزش در آن شکل گرفته است و قابلیت این را دارد که هم نیاز داخل را تامین کندو هم با توجه به بازارهای صادرات پایدار را تشکیل دهد.

   وی در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به رفع موانع و مشکلات این صنعت گفت: عمده ترین مباحثی که ما در این صنعت دنبال می کنیم در 2 بخش حمایت از تولید و صیانت از تولید است.

   نیارکی همچنین در باره پیگیری نقدینگی مورد نیاز بنگاه های تولیدی افزود: جلسات مختلفی با ارکان مختلف دولت و بانک مرکزی برگزار گردیده و نیازهایمان را در حوزه ارزی و ریالی اعلام کردیم که نیازمند حمایت همه جانبه همه دستگاه ها، سازمان ها و موسسات پولی و بانکی هستیم.

   وی با اشاره به تاخیر در پرداخت بعضی از منابع داخلی در تامین نقدینگی بیان کرد: به دلیل محدودیت هایی که کشور با آن روبرو است بعضی از تاخیر در پرداخت ها طبیعی است؛ اما بعضی از تاخیرها شاید به دلیل نا هماهنگی بخش های مختلف است ولی آنچه مهم است، این است که اراده کشور این است که فائق شود براین مشکلات و تهدیدی که در سال 97 شاهد بودیم با افزایش عمق ساخت داخل وتوسعه صادرات تبدیل به مشوق شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 234,151,145
تعداد بازدید امروز : 28,164
تعداد بازدید دیروز : 33,222
تعداد بازدید هفته : 263,599
تعداد بازدید این ماه : 632,746
آخرین به روزرسانی : 1399/03/16 20:42

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.