• در نشست مشترک وزارت صمت و ستاد کل نیروهای مسلح مطرح شد:

   سربازان متخصص در بنگاههای صنعتی و معدنی خدمت خواهند کرد

   سربازان متخصص در بنگاههای صنعتی و معدنی خدمت خواهند کرد

   راهکارهای جذب سربازان نخبه در طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار(تاپ)در فاز اول اجرای این طرح، در نشست مشترک معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت و فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

   به گزارش شاتا ، در دیدار دکتر برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با سردار فرحی فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح که در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت، چگونگی به کارگیری سربازان نخبه در واحدهای صنعتی و معدنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

   دکتر قبادیان در این دیدار گفت: بر اساس تفاهمات صورت گرفته با ستاد کل نیروهای مسلح و موافقت مقام معظم رهبری، فاز اول طرح سرباز تاپ اجرایی خواهد شد.

   معاون آموزش پژوهش و فناوری وزارت صنعت معدن و تجارت در خصوص جزئیات فاز اول این طرح گفت: درابتدا ۱۰۰ نفر از سربازان نخبه ای که به واسطه ای امتیازات بنیاد ملی نخبگان، ثبت اختراع یا مواردی از این قبیل از کسری خدمت برخوردارند، ۶ ماه باقیمانده خدمت خود را در بنگاههای صنعتی و معدنی خواهند گذراند.

   وی افزود: صد نفر دیگر، سربازان متخصصی هستند که از ابتدای خدمت و پس از طی دوره آموزشی در صنایع بخش خصوصی مشغول به خدمت خواهند شد.

   قبادیان درباره ادامه این طرح نیز تشریح کرد: اکنون در حال گفتگو برای کسب سهمیه بیشتری از سربازان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا برای فعالیت در واحدهای صنعتی و معدنی هستیم و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته بسیاری از این سربازان به واسطه مهارتی که در طول دو سال فعالیت در واحدهای تحقیق و توسعه واحدهای صنعتی و معدنی به دست خواهند آورد می‌توانند جذب همین کسب‌ و کارها شوند و به نوعی این خدمات متقابل سربازان و صاحبان کسب و کار به یکدیگر است چرا که این واحدهای صنعتی و معدنی می‌توانند با بهره مندی از خلاقیت نیروهای جوان می توانند تولید خود را ارتقا داده و وارد حوزه های دانش بنیان شوند.

   در ادامه این نشست سردار فرحی با تمجید از رویکرد وزارت صمت مبنی بر بکارگیری نیروهای جوان تحصیلکرده دانشگاهی در بنگاههای صنعتی و معدنی در قالب طرح تاپ گفت: در گذشته و در چارچوب طرح امریه سعی بر این بود تا از تخصص نیروهای متخصص مشمول خدمت سربازی در دستگاههای اداری استفاده شود که متاسفانه از این امکانات به درستی استفاده نشده و در بسیاری از موارد جذب نیروها بر اساس روابط صورت گرفت و نه ضوابط.

   وی ادامه داد: با ورود سردار باقری به عرصه ستاد کل نیروهای مسلح و تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص مد نظر قرار دادن ارتقاء بهره‌وری سربازان، قرارگاهی تشکیل شد تا با برنامه ریزی علمی، فرهنگسازی واقدامات لازم ضمن ایجاد جذابیت برای دوره خدمت زمینه افزایش نشاط سربازان و سطح مهارت آنها در طی این دو سال را فراهم کنند.

   فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص وضعیت تحصیلی سربازان گفت: در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد از سربازان نیروهای مسلح کشور دارای تحصیلات دانشگاهی هستند لذا زمان ۲ ساله دوران خدمت سربازی فرصت مناسبی برای ارتقای مهارت ها و استفاده بهینه از توان و مهارت های این نیروهای توانمند و آینده ساز خواهد بود.

   فرحی با اشاره به اهمیت و حساسیت اجرای دقیق و صحیح طرح تاپ تصریح کرد: با توجه به ذهنیت هایی که در خصوص چنین طرح هایی از گذشته وجود دارد، لازم است که طرح سرباز تاپ به عنوان یک پایلوت با دقت و حساسیت خاص برنامه ریزی و اجرا شود و امیدواریم این طرح به گونه‌ای پیش برود که زمینه برای جذب نیروهای بیشتر در فازهای بعدی فراهم شود.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,258,188
تعداد بازدید امروز : 2,421
تعداد بازدید دیروز : 59,885
تعداد بازدید هفته : 163,936
تعداد بازدید این ماه : 277,686
آخرین به روزرسانی : 1399/08/06 01:11

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.