• مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت تشریح کرد :

   زنجیره رصد کالا برای کدام اقلام تاکنون اجرایی شد ؟

   زنجیره رصد کالا برای کدام اقلام تاکنون اجرایی شد ؟

   مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت گفت: زنجیره رصد کالا برای هشت قلم کالا تا کنون اجرایی شده است.

   مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت گفت: زنجیره رصد کالا برای هشت قلم کالا تا کنون اجرایی شده است.

   محمد قبله در پاسخ به این سئوال که زنجیره رصد برای کدام اقلام در حال حاضر اجرایی شده است؟ بیان کرد: زنجیره رصد کالا تا کنون برای اقلام کالایی برنج خارجی، چای خشک خارجی، شکر خام و شکر سفید، روغن خام، روغن خوراکی و کره گیاهی، گوشت قرمز و لاستیک سنگین عملیاتی شده است،از این رو تمام فعالان زنجیره تامین این کالاها موظفند تغییرات مکانی و مالکیتی خود را در بخش داخلی سامانه جامع تجارت ثبت کنند.

   او با اشاره به اینکه، رصد کالاها در زنجیره تامین برای کالاهای دارای اولویت طراحی می‌شود، تصریح کرد: این ضوابط از حلقه ابتدایی تا حلقه انتهایی توزیع را در بر می‌گیرد.

   مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت در توضیح این مطلب اضافه کرد: در قالب زنجیره رصد کالا اطلاعات و فرآیندهای ورود ساماندهی می‌شود، اطلاعات توزیع و عرضه کالا در زنجیره تجاری کشور قابل ردگیری است.

   به گفته قبله نظارت سیستمی جهت تسهیل جلوگیری از گرانفروشی، احتکار و قاچاق کالا انجام می گیرد.

   او با تاکید بر اینکه بهبود، تسهیل و شفاف سازی فعالیت عاملین تجاری در این قالب فراهم می شود ، گفت: اعتبارسنجی و رتبه‌بندی عادلانه فعالین تجاری نیز در این راستا امکان پذیر خواهد بود.

   به گفته مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت،این موضوع با هدف یکپارچه سازی،تبادل اسناد و اطلاعات حاصل از فعالیتهای تجاری بین دستگاهی و ... الزامی شده است.

   قبله ادامه داد: با هدف اجرایی شدن این مهم ، دفتر خدمات امور بازرگانی نسبت به اطلاع رسانی به انجمنها و تشکل‌های فعال در حوزه کالاهای مشمول اقدام کرده است و تا کنون بیش از 20 کارگاه آموزشی برای بیش از 2000 فعال تجاری کالاهای مشمول برگزار شده است.

   به گفته او امکان ارتباط وب سرویسی با سامانه جامع تجارت برای فعالین دارای سیستم فراهم شده است.

   مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت به تشکیل کارگروه ملی رصد کالا اشاره کرد و گفت: این کارگروه با مدیریت دفتر امور خدمات بازرگانی و حضور تشکلها در کل حلقه‌های زنجیره تامین، دستگاه ها و نهادهای ذی‌مدخل برای کنترل پیشرفت طرح تشکیل شده است.

   قبله اضافه کرد: در عین حال برای آشنایی همکاران استانی با حضور نمایندگان سازمان های صنعت، معدن و تجارت 31 استان همایش برگزار کردیم.

   به گفته او سایر کالاهای مشمول نیز به تدریج در این طرح وارد و مورد رصد قرار خواهند گرفت و مراتب اطلاع رسانی خواهد شد.

   به گفته مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت، راه‌اندازی زنجیره رصد کالا در راستای اجرای مواد 5 و 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین ضوابط اختصاصی تبصره 4 ماده 18 این قانون ابلاغی ریاست جمهوری انجام گرفته است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,952,975
تعداد بازدید امروز : 56,117
تعداد بازدید دیروز : 74,103
تعداد بازدید هفته : 526,299
تعداد بازدید این ماه : 222,742
آخرین به روزرسانی : 1399/11/03 14:51

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.