• نشست تخصصی نقش داوری در قراردادهای تجاری با تمرکز بر قراردادهای نرم افزاری برگزار شد

   نشست تخصصی نقش داوری در قراردادهای تجاری با تمرکز بر قراردادهای نرم افزاری برگزار شد

   به همت دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات و با همکاری انجمن شرکت های نرم افزاری افزاری ایران (آشنا)، نشست تخصصی نقش داوری در قراردادهای تجاری با تمرکز بر قراردادهای نرم افزاری برگزار شد

   به گزارش واحد خبر معاونت؛ در راستای اجرای تفاهم نامه منعقده فی مابین دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات معاونت آموزش، پژوهش و فناوری و انجمن آشنا (انجمن شرکتهای نرم افزاری استان تهران) با موضوع "همکاری در برگزاری دوره های تخصصی، همایشهای آموزشی، تحقیقاتی و مشاوره ای" به منظور ارتقای دانش فعالین اقتصادی در زمینه رونق تولید، افزایش بهره وری و نفوذ فناوری اطلاعات در کسب و کارها، اولین دوره آموزشی مشترک با عنوان " نقش داوری در قراردادهای تجاری" با تمرکز بر قراردادهای نرم افزاری روز یکشنبه 12 آبانماه در محل سالن همایش های وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار گردید.

   در ابتدای این نشست؛ فرزاد اسماعیل زاده، مدیرکل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات با معرفی فعالیت های وزارت صمت در راستای توسعه صنعت نرم افزار و گسترش کاربرد آن در بنگاههای صنعتی، معدنی و تجاری بر لزوم همکاری با انجمن های تخصصی در اجرای طرح های کلان حوزه فناوری اطلاعات از جمله تدوین نقشه راه اینترنت اشیاء وزارت صمت ، تدوین دستورالعمل حمایت از کسب و کارهای فعال در حوزه اینترنت اشیا و طرح توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ) تاکید کرد.
   در ادامه این نشست؛ فرهاد الشایی رئیس هیات مدیره انجمن آشنا ضمن معرفی انجمن و اهداف برگزاری این نشست گفت؛ در دنیای پر رقابت امروز، همکاری و تعاملات شرکت‏ها با هم به نقطه اوج رسیده، از همین رو افزایش اختلاف بین شرکت ها به امری بدیهی تبدیل شده است. از سوی دیگر؛ پیگیری رفع اختلافات از طریق مراجع قضایی سبب طولانی شدن زمان رسیدگی شده و هزینه های آن نیز برای شرکتها توجیه اقتصادی ندارد. تجربه نشان داده است در فرایند قضایی، تقریبا هیچ یک از طرفین اختلاف، برنده واقعی نخواهند بود. لذا رفع اختلاف از طریق داوری امتیازاتی فراوانی نسبت به رسیدگی در دادگاه دارد. در واقع داوری، راه حل قانونی رفع اختلاف در خارج از دادگاه است.
   در پایان جلسه نیز پنل پرسش و پاسخ شرکت کنندگان با حضور علیرضا بزرگمهری دبیر و نایب رئیس انجمن، ایرج کاظمی و عمران محمدی از وکلای پایه یک دادگستری و خبره در امور قراردادهای تجاری و حقوق بین الملل برگزار شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,300,767
تعداد بازدید امروز : 45,005
تعداد بازدید دیروز : 59,885
تعداد بازدید هفته : 206,520
تعداد بازدید این ماه : 320,270
آخرین به روزرسانی : 1399/08/06 15:53

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.