• سهم حدود 8درصدی صادرات صنایع غذایی از ارزش کل صادرات غیر نفتی

   سهم حدود 8درصدی صادرات صنایع غذایی از ارزش کل صادرات غیر نفتی

   مهدی صادقی نیارکی در نشست مشترک با اعضا انجمن صنایع تولید وصادرکنندگان کنسانتره و آب میوه با اشاره به تکمیل زنجیره ارزش در صنایع غذایی از سهم حدود 8درصدی صادرات این صنایع از ارزش کل صادرات غیر نفتی در سال 97خبرداد.

   سرپرست معاونت امور صنایع وزار صمت در این نشست تامین امنیت غذایی کشور را یکی از مهمترین برنامه های کشور عنوان کرد و گفت: درصنایع غذایی تولیدکنندگان با تکمیل زنجیره ارزش در برخی بخش های مهم کمک موثری به تامین امنیت غذایی در کشور کرده‌اند و به نوعی در فرایند تولید و عرضه بموقع محصول به مردم پیشقدم بوده اند.

   صادقی نیارکی خودکفایی در بخش محصولات باغی را مورد تاکید قرارداد و تصریح کرد: در بخش باغی خوشبختانه زنجیره ارزش تکمیل شده و شاهد توسعه این صنعت در بخش تولید آشامیدنی و کنسانتره هستیم و صنایع این بخش عمدتا مجهز به تکنولوژی روز دنیا هستند.

   وی با تاکید برلزوم برنامه ریزی برای توسعه صادرات در صنایع غذایی افزود: شرایط کنونی فرصت خوبی برای صنعتگران این بخش فراهم آورده است که در صدد افزایش صادرات باشند.

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت از انجمن های تخصصی خواست تا برنامه راهبردی جامعی در صنعت آشامیدنی و کنسانتره تدوین نماید تا در بازه زمانی دو سال آتی سیاست های کلان این بخش با نگاه راهبردی به توسعه صادرات مشخص باشد.

   صادقی نیارکی همچنین پیشنهاد طراحی مدل توسعه ای برای کشت محصولات باغی را مطرح و خاطر نشان کرد:ساماندهی وضعیت کاشت محصولات باغی متناسب و نحوه عرضه به صنایع باید از سوی تشکل ها به صورت هدفمند مورد پیگیری قرار گیرد

   گفتنی است در این نشست اعضا انجمن صنایع تولید وصادرکنندگان کنسانتره و آب میوه به موضوعاتی نظیر مشکلات گمرکی ، چالش های صادراتی و... پرداختند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 234,176,370
تعداد بازدید امروز : 20,277
تعداد بازدید دیروز : 33,112
تعداد بازدید هفته : 20,277
تعداد بازدید این ماه : 657,971
آخرین به روزرسانی : 1399/03/17 12:09

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.