• میرصالحی در مصاحبه با رادیو گفتگو

   حذف ۳۰ درصدی مجوزهای کسب و کار در وزارت صمت

   حذف ۳۰ درصدی مجوزهای کسب و کار در وزارت صمت

   حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد مجوزها در وزارت صمت حذف شدند.

   برنامه "گفت و گوی اقتصادی" با موضوع مجوزهای کسب و کار و در ارتباط تلفنی با مهندس مهدی میرصالحی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و مالکیت صنعتی وزارت صمت از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

   میرصالحی در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار داشت: طبق بررسی های صورت گرفته تعدادی از مجوزهای کسب و کار که در معاونت های مختلف وزارت صمت و در استان ها صادر می شد ضرورتی نداشت در نتیجه تعدادی از مجوزها را حذف کردیم بطوریکه حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد مجوزها در وزارت صمت حذف شدند.

   وی افزود: در حال حاضر راه اندازی کسب و کار و تاسیس کارخانجات و واحدهای صنعتی بسیار ساده شده تا جایی که جواز تاسیس ظرف ۲۴ ساعت توسط سایت صادر می شود.

   مدیرکل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارت صمت با اشاره به اهمیت موضوع آمایش سرزمینی در صدور مجوزهای کسب و کار و تأسیس واحدهای صنعتی گفت: به عنوان مثال درخواست ایجاد واحد صنعتی فولادسازی در دل کویر پذیرفته نمی شود چراکه منطبق بر آمایش سرزمینی انجام گرفته توسط وزارت صمت نیست. در این صورت ما به فرد درخواست کننده برای تاسیس واحد صنعتی در منطقه مطابق با آمایش سرزمینی مشاوره می دهیم.

   این مقام مسئول با اذعان به مشکل بیمه و مالیات و تامین ارز مورد نیز برای ورود تجهیزات خارجی به یک واحد صنعتی اظهار داشت: همه این مسائل به وزارت صمت مربوط نمی شود. ما به وظایف خود در این راستا عمل می کنیم کمااینکه شش هزار میلیارد تومان بابت گردش مالی به واحدهای صنعتی پرداخت کردیم و با تأمین اجتماعی هم کنار آمدیم.

   لینک صوتی: http://webapp.iranseda.ir/EpgRecordArchive.aspx?VALID=TRUE&epgId=146098092&chid=29

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,955,677
تعداد بازدید امروز : 58,819
تعداد بازدید دیروز : 74,103
تعداد بازدید هفته : 529,001
تعداد بازدید این ماه : 225,444
آخرین به روزرسانی : 1399/11/03 14:51

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.