• افزایش 15 درصدی تولیدات داخلی لوازم خانگی نسبت به سال 97 / قیمت لوازم خانگی نسبت به سال گذشته کاهش یافته است

   قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی خبر داد :

   افزایش 15 درصدی تولیدات داخلی لوازم خانگی نسبت به سال 97 / قیمت لوازم خانگی نسبت به سال گذشته کاهش یافته است

   افزایش 15 درصدی تولیدات داخلی لوازم خانگی نسبت به سال 97 / قیمت لوازم خانگی نسبت به سال گذشته کاهش یافته است

   قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی گفت امسال میزان تولیدات داخلی لوازم خانگی نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش یافته است.

   به گزارش شاتا، حسین مدرس خیابانی در حاشیه مراسم افتتاحیه نوزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه قیمت لوازم خانگی تولید داخل نسبت به سال گذشته نیز کاهش یافته است ، افزود : صنعت تولید لوازم خانگی کشورسال ها از واردات بی رویه رنج می برد ، از این رو برای حمایت از تولیدات داخلی واردات بی رویه را ممنوع کردیم و در حال حاضر ظرفیت تولید لوازم خانگی در داخل بیش از دو برابر نیاز کشور است.

   این مقام مسئول با بیان اینکه تنها در حوزه کولر گازی کمبود وجود دارد افزود: تولیدات کنندگان داخلی باید از فرصت ممنوعیت واردات لوازم خانگی خارجی استفاده و تلاش کنند تا کیفیت کالاهای ساخت داخل و خدمات پس از فروش آنها ارتقا یابد و با سرمایه گذاری در این زمینه برند خود را به مردم معرفی کنند.

   قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی ادامه داد: مسوولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا در تلاش هستند تا میزان قاچاق لوازم خانگی به داخل کشور را کاهش دهند و هر چند با توجه به نرخ ارز قاچاق کالا دیگر مصرفه اقتصادی ندارد.

   وی با اشاره به اینکه تنها با وضع قوانین نمی توان آمار قاچاق کالا را به صفر رساند بیان کرد: تعیین قیمت کالاهای ایرانی به گونه ای که برای مردم صرفه اقتصادی داشته باشد، یکی از مهم ترین راهکارها برای جلوگیری از قاچاق کالا است.

   مدرس خیابانی با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ استفاده از لوازم خانگی ساخت داخل و تشویق مردم به خرید این کالاها گفت : در حال حاضر کیفیت صنایع جانبی لوازم خانگی کشورمان به گونه ای است که این لوازم سالانه 400 میلیون دلار به کشور های همسایه ، اروپایی و آفریقایی صادر می شود.

   وی در پایان هدف از برگزاری نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی را علاوه بر ارتقا و رونق بازار تولیدات داخل ، توسعه صادرات در این حوزه اعلام کرد .

   گفتنی است نوزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی از امروز ( سه شنبه ) تا 1 آذر ماه با حضور 394 شرکت داخلی و 28 شرکت خارجی در محل دائمی نمایشگاه بین المللی برپا است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,376,428
تعداد بازدید امروز : 26,591
تعداد بازدید دیروز : 37,670
تعداد بازدید هفته : 172,395
تعداد بازدید این ماه : 572,231
آخرین به روزرسانی : 1399/04/18 16:11

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.