• سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت در نشست مشترک با اعضا اتاق تعاون ایران:

   تعیین سهم 25 درصدی بخش تعاون در اقتصاد/تبلور اقتصاد مردمی در تعاونی ها

    تعیین سهم 25 درصدی بخش تعاون در اقتصاد/تبلور اقتصاد مردمی در تعاونی ها

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت در نشست مشترک با اعضا کمسیون صنایع و کشاورزی اتاق تعاون ایران با اشاره به تعیین سهم 25 درصدی بخش تعاونی در اقتصادگفت: اقتصاد مردمی یکی از سیاست های مورد تاکید مقام معظم رهبری است، که با اجرای درست تعاونی ها تبلور پیدا می کند.

   مهدی صادقی نیارکی در این نشست با مروری بر سیاست های کلان اقتصادی کشور به نقش تاثیر گذار تعاونی ها در اقتصاد ایران اشاره کرد و گفت:تنها کشوری که عبارت تعاونی را در اقتصاد خود تعریف کرده ، جمهوری اسلامی ایران است و این نگاه مبتنی بر نگاه دقیق به اقتصادتوسعه و صنعتی با رویکرد بومی است.

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت افزود: در تعاونی ها خرده سرمایه ها کنار هم قرار می گیرند و مردمی کردن اقتصاد به نوعی در تعاونی متبلورهستند.

   وی در ادامه با تاکید بر ضرورت تدوین برنامه دوساله و 5ساله برای تعاونی های سراسر کشور گفت: شرکت های تعاونی که در اغلب صنایع مشغول به کارهستند؛ باید با رویکرد اقتصاد صنعتی و توسعه ساماندهی شده و ادبیات تعاونی ها به سمت توانمند سازی تغییر پیدا کند.

   صادقی نیارکی تاکید کرد: با ترسیم چشم انداز کلی از وضعیت تعاونی ها می توان فضا را به نفع تولید ملی تغییر داد و این نیازمند تدوین برنامه راهبردی همه جانبه از کارکردهای اجرایی در بخش تعاونی ها است.

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت در بخش دیگری از سخنانش به سیاست های حمایتی از بخش تولید پرداخت و افزود: طی مذاکرات صورت گرفته با نهادهای حاکمیتی ، تصمیمات خوبی برای صیانت از صنعتگران اتخاذ شده و امیدواریم با همکاری سیستم بانکی بخشی از چالش های مالی صنعتگران مرتفع شود.

   گفتنی است ، در این نشست برخی از اعضا اتاق تعاون که در صنایع مختلفی نظیر شرکت های نوین و دانش بنیان ، فولاد، لاستیک ، پلاستیک ، خودرو و محصولات کشاورزی و آبزیان فعالیت داشتند، به طرح دغدغه ها ومشکلات صنایع در بخش های مختلف پرداختند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 234,066,819
تعداد بازدید امروز : 10,483
تعداد بازدید دیروز : 45,485
تعداد بازدید هفته : 179,273
تعداد بازدید این ماه : 548,420
آخرین به روزرسانی : 1399/03/14 07:14

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.