• سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت

   نقش آذربایجان شرقی در مبادلات تجاری با منطقه اوراسیا ، محوری است

   نقش آذربایجان شرقی در مبادلات تجاری با منطقه اوراسیا ، محوری است

   سرپرست معاونت امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت : توانستیم ۴۳ درصد صادرات به بازارهای خارجی را حفظ کنیم و آذربایجان شرقی در خصوص صادرات می تواند نقش محوری برای صدور تولیدات ایرانی به منطقه «اوراسیا» ایفا کند.

   مهدی صادقی نیارکی در بیست و پنجمین همایش ملی توسعه صادرات غیرنفتی در تبریز با بیان اینکه بستر مناسبی برای صادرات به بازارهای جهانی وجود دارد ، افزود : ۵۵ درصد صادرات ایران ، تنها به پنج کشور است و این آسیب بزرگی برای بخش صادرات محسوب می شود .

   وی ادامه داد : افزایش تولید و صادرات در شرایط کنونی با تحریک تقاضا در بازار داخلی امکان پذیر نیست اما با تحریک تقاضا در بازارهای خارجی به واسطه افزایش نرخ ارز کالاهای ایرانی فرصت رسوخ در بازارهای جهانی را دارند.

   صادقی نیارکی اظهار کرد : با افزایش صادرات ، درآمد ارزی کشور افزایش و در نتیجه موتور توسعه به سمت رشد اقتصادی به خصوص کالاهای دارای ارزش افزوده بالا رهنمون می شود و بر این اساس در افق بلند مدت به هیچ وجه صادرات مواد خام صورت نمی گیرد.

   وی ادامه داد : صادرات محصولات پتروشیمی از کالاهایی محسوب می شود که ارزش افزوده بالایی برای کشور دارد و اکنون ارز حاصل از صادرات این بخش کمک زیادی برای مقابله با تحریم انجام داده است البته اگر صادرات محصولات پتروشیمی دارای ارزش افزوده بیشتر و حاصل صنایع پایین دستی باشد تا چهار برابر افزایش می یابد که به دنبال تحقق این هدف و مسیر فراتر از آن برای صادرات هستیم.

   معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: به طور مثال اگر فولاد صادر کنیم به نفع کشور است اما صادرات ماشین آلات ارزش افزوده بیشتری دارد و ماندگاری آن بیشتر است.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 234,175,109
تعداد بازدید امروز : 19,016
تعداد بازدید دیروز : 33,112
تعداد بازدید هفته : 19,016
تعداد بازدید این ماه : 656,710
آخرین به روزرسانی : 1399/03/17 11:53

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.