• ارائه مشوق های صادراتی باید در دستور کار دولت باشد/ هم اکنون ظرفیت صادرات 34 میلیارد دلاری حوزه فنی و مهندسی وجود دارد/ جهش قیمت ارز یک پتانسیل برای توسعه صادرات است

   رئیس انجمن صادرکنندگان فنی و مهندسی در مراسم روز ملی صادرات؛

   ارائه مشوق های صادراتی باید در دستور کار دولت باشد/ هم اکنون ظرفیت صادرات 34 میلیارد دلاری حوزه فنی و مهندسی وجود دارد/ جهش قیمت ارز یک پتانسیل برای توسعه صادرات است

   ارائه مشوق های صادراتی باید در دستور کار دولت باشد/ هم اکنون ظرفیت صادرات 34 میلیارد دلاری حوزه فنی و مهندسی وجود دارد/ جهش قیمت ارز یک پتانسیل برای توسعه صادرات است

   رئیس انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران در مراسم بیست و سومین سالروز ملی صادرات در سالن اجلاس سران گفت: سطح معیشت و زندگی مردم وابسته به صادرات است، این مهم باید مدنظر قرار بگیرد.

   به گزارش شاتا، محمد رضا انصاری افزود: همه کشورهای توسعه یافته توجه به صادرات را در کنار رونق تولیدشان مدنظر قرار داده اند، مالزی از ۳ میلیارد دلار صادرات به حدود ۲۷۰ میلیارد دلار صادرات در سال گذشته رسید.

   وی ادامه داد: جهش قیمت ارزی یک پتانسیل صادراتی برای کشور به وجود آورده است، باید از این فرصت استفاده کرد.

   انصاری اضافه کرد: حدود ۸ هزار صادرکننده داریم، مقام ۴ یا ۵ مهندسی جهان را داریم و پتانسیل های مدیریتی و علمی وافری داریم و باید مکانسیم های استفاده از این ظرفیت ها و استعدادهای ملی باید کشف شود.

   رئیس انجمن صادرکنندگان فنی و مهندسی گفت: سرمایه ۱۰۰ میلیون دلاری صندوق ضمانت صادرات برای صدور ضمانت نامه های صادراتی کفایت نمی کند، افزایش این سرمایه باید پیگیری بشود.

   انصاری افزود: صندوق ضمانت صادرات چند برابر کفایت سرمایه خود ضمانت نامه صادر می کند، این رقم در مقابل سرمایه صندوق های مشابه کشورهایی مانند ترکیه و عربستان قابل توجه نیست.

   وی ادامه داد: ارایه مشوق ها و جوایز به موقع صادراتی باید در دستور کار قرار بگیرد، مشوق ها اثر بزرگی دارند.

   رئیس انجمن صادرکنندگان فنی و مهندسی کشور تصریح کرد: رشد ۱۲ درصدی صادرات خدمات فنی و مهندسی کشورمان به ۴۵ درصد در دهه ۸۰ رسید که این ارتقا بخاطر ارایه جوایز صادراتی تا ۸ درصد بوده است، اما این روال از سال ۹۰ دیگر متوقف شد.

   انصاری گفت: پیگیری تخصیص بودجه یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی مشوق های صادراتی که در مجلس شورای اسلامی نیز مطرح شد، باید در دستور کار قرار بگیرد.

   وی خاطرنشان کرد: وزارتخانه ها و دستگاه های مرتبط و ذیربط باید ملزم به ارایه خدمات به دارندگان کارتهای صادرکننده نمونه و ممتاز بشوند.

   انصاری تاکید کرد: تمهیداتی باید اندیشیده شود که ضمانت نامه های صندوق ضمانت صادرات در همه کشورها به عنوان ضمانت نامه بانکی پذیرفته بشود.

   وی افزود: استعداد صادرات ۳۴ میلیارد دلاری صادرات سالانه خدمات فنی و مهندسی را داریم و با کمک افزایش ضمانت نامه ها، می توانیم رقم ۵۰۰ میلیون دلاری صادرات کنونی این خدمات را به ۷ میلیارد دلار برسانیم.

   انصاری تصریح کرد: داشتن کارگروهی برای حل و فصل مسایل صادرات در سطح وزارتخانه برای کاهش بروکراسی ضرورت دارد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,322,361
تعداد بازدید امروز : 9,032
تعداد بازدید دیروز : 57,567
تعداد بازدید هفته : 228,114
تعداد بازدید این ماه : 341,864
آخرین به روزرسانی : 1399/08/07 03:59

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.