• ذخایر استراتژیک، هماهنگی شبکه های تامین و توزیع و تشدید بازرسی عوامل اصلی آرامش بازار هستند

   قائم مقام وزیر صمت در جلسه هم‌اندیشی فراکسیون تولید و اشتغال مجلس؛ 

   ذخایر استراتژیک، هماهنگی شبکه های تامین و توزیع و تشدید بازرسی عوامل اصلی آرامش بازار هستند

    ذخایر استراتژیک، هماهنگی شبکه های تامین و توزیع و تشدید بازرسی عوامل اصلی آرامش بازار هستند

    قائم مقام وزیر صمت در جلسه هم‌اندیشی فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی با وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از مجموع ۱۰۰ قلم کالای اساسی مورد رصد روزانه در سطح بازار ۷۴ قلم کالا با ثبات و کاهش قیمت مواجه بوده است. 

   به گزارش شاتا، حسین مدرس خیابانی افزود: همزمان با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین در کشور، بلافاصله جلسه ستاد تنظیم بازار با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در این وزارتخانه تشکیل شد و حفظ آرامش بازار و همچنین کنترل قیمت ها در دستور کار همه دستگاه‌های مرتبط و مسئول در این حوزه قرار گرفت.

   وی ادامه داد: خوشبختانه فراوانی کالا با توجه به اقدامات صورت گرفته در ایجاد ذخایر استراتژیک کالایی پیش از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین در آرامش بازار عاملی تعیین کننده بوده است.

   مدرس خیابانی تصریح کرد: هماهنگی با تمامی دستگاه‌های مرتبط با تنظیم بازار کشور و همچنین هماهنگی با شبکه‌هایی تامین و توزیع دولتی و تشکل‌های بخش خصوصی اعم از اتاق اصناف و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، در عمل به تداوم عرضه به هنگام انواع کالا در سطح بازار کمک شایان توجهی کرده است.

   وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح تشدید بازرسی و رصد روزانه قیمت ۱۰۰ قلم کالای اساسی و ضروری مورد نیاز مردم توسط بازرسان سازمان های حمایت و صمت استان‌ها، بازرسی اصناف و همچنین بازرسان تخصصی اتحادیه‌ها در روند کنترلی قیمت کالاها در سطح بازار کمک بسیار خوبی نموده است.

   قائم مقام وزیر صمت در پایان گفت: اقدامات رسانه ای و اطلاع رسانی به هنگام نیز در کنترل بازار تاثیر بالایی داشته و انتظار داریم برای حفظ و تداوم این روند در خصوص نرخ ارز و تغییرات قیمتی آن قبل از ظهور آثارش در سطح بازار کالا و خدمات تصمیمات مقتضی اتخاذ شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,327,597
تعداد بازدید امروز : 25,848
تعداد بازدید دیروز : 40,733
تعداد بازدید هفته : 348,596
تعداد بازدید این ماه : 1,176,640
آخرین به روزرسانی : 1399/06/28 14:46

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.