• در نخستین شورای مدیران مشترک معاونت های امور صنایع و طرح و برنامه مطرح شد :

   ضرورت تسریع در تامین سرمایه در گردش مورد نیاز صنایع کل کشور/ 361هزار میلیارد تومان نیاز سرمایه در گردش صنایع

   ضرورت تسریع در تامین سرمایه در گردش مورد نیاز صنایع کل کشور/ 361هزار میلیارد تومان نیاز سرمایه در گردش صنایع

   نخستین شورای مدیران مشترک معاونت های امور صنایع و طرح و برنامه با هدف افزایش هم افزایی و بهبود وضعیت صنعت کشور برگزار شد.

   به گزارش شاتا، مهدی صادقی نیارکی سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت که میزبان معاون طرح و برنامه و مدیران تخصصی این معاونت بود، با تبیین مهمترین برنامه های راهبرد مشترک بین دو حوزه گفت: سیاست های راهبردی توسعه نهضت ساخت داخل و پرداختن به استراتژی اقتصاد صنعتی از جمله نکات مشترکی است که با همکاری دو مجموعه باید به شکل منظم تری مورد پیگیری قرار گیرد.

   سرپرست معاونت امور صنایع، بازسازی و نوسازی صنایع و همچنین تکمیل طرح های نیمه تمام را از دیگر برنامه های مشترک دو مجموعه عنوان کرد و افزود: تامین منابع مالی مورد نیاز واحدهای صنعتی یکی از مهمترین دغدغه ها برای افزایش ظرفیت تولید در کشور به شمار می رود که معاونت طرح و برنامه با اتخاذ تدابیری می تواند، تسریع در تامین مالی و نقدینگی به بخش صنعت را با همکاری سیستم بانکی پیگیری کند.

   صادقی نیارکی نیاز صنایع کل کشور به سرمایه درگردش را 361 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: بانک مرکزی تسهیلاتی به بخش صنعت پرداخت کرده است، اما اعتبارات پرداخت شده پاسخگوی نیاز واحدهای صنعتی نبوده و باید تدابیری برای رفع این چالش در نظر گرفته شود.

   وی درپایان خواستار تشکیل کمیته تخصصی برای رصد وضعیت نقدینگی صنایع و بررسی مکانیزم های جدید تامین منابع مالی برای واحدهای صنعتی شد و خاطرنشان‌کرد: پیشنهاد می شود، نشست های مشترک دو معاونت به صورت مستمر و دوره‌ای برگزارشود تا موضوعات به صورت یکپارچه و هدفمند مورد بررسی قرار گیرد.

   برنامه ریزی برای تدوین برنامه وزارت صمت در سال 99

   سعید زرندی معاون طرح وبرنامه وزارت صنعت، معدن وتجارت نیز در این نشست با تشریح مهمترین موضوعات مشترک بین دو معاونت از برنامهریزی برای تدوین برنامه وزارت صمت در سال 99 خبرداد و گفت: بررسی استراتژی صنعتی در صنایع مختلفی که دارای مزیت هستند، نظیر صنایع لوازم خانگی و نساجی و پوشاک از جمله رویکردهایی است که به صورت مشترک می تواند به نتایج مناسبی برسد.

   وی با تاکید بر ضرورت تسریع در تامین نقدینگی مورد نیاز صنایع ازایجاد کارگروه های مشترک بین دو معاونت برای رصد وضعیت نقدینگی استقبال کرد و مقررشد: مکانیزهای جدید تامین منابع مالی صنایع با حضور حوزه های تخصصی مورد بررسی قرار گیرد.

   زرندی در خصوص موضوعات مربوط به اجرای تبصره 18 که اعتباراتی برای طرح های نیمه تمام وبازسازی و نوسازی در نظر گرفته شده بود از تسریع در روند پرداخت تسهیلات خبرداد.

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت ، معدن وتجارت همچنین استفاده از پتانسیل های موجود در وزارت صنعت نظیر بانک صنعت و معدن وصندوق های حمایتی و افزایش سرمایه آن ها را از دیگر برنامه های این بخش عنوان کرد و گفت: تجمیع سرمایه های موجود در بهبود وضعیت صنایع بسیار موثر خواهد بود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,543,731
تعداد بازدید امروز : 11,220
تعداد بازدید دیروز : 39,364
تعداد بازدید هفته : 11,220
تعداد بازدید این ماه : 660,597
آخرین به روزرسانی : 1399/05/18 02:05

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.