• معاون طرح و برنامه وزارت صمت :

   با رویه های قبلی، رونق تولید محقق نمی شود/نیاز به جذاب سازی سرمایه گذاری در تولید داریم

   با رویه های قبلی، رونق تولید محقق نمی شود/نیاز به جذاب سازی سرمایه گذاری در تولید داریم

   با حضور معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت کمیسیون پایش فضای کسب‌ و کار خانه صنعت و معدن ایران تشکیل شد.

   به گزارش شاتا،در این جلسه سعید زرندی گفت: چند موضوع مهم در بهبود فضای کسب‌ و کار کشور وجود دارد، که شامل تأمین نقدینگی مورد نیاز تولید، مالیات، تأمین اجتماعی و حمل‌ونقل است.

   معاون طرح و برنامه گفت: برای هر کدام از این موضوعات، بسته ویژه‌ای را تدوین کردیم تا با متولیان و دستگاه‌های مختلف به بحث و بررسی بگذاریم.

   وی از خانه‌های صنعت و معدن و بخش خصوصی خواست تا نقطه‌نظرات خود را در این خصوص ارائه نمایند.

   زرندی گفت: خانه‌های صنعت و معدن در صف اول تولید هستند و بهتر از هر کسی مشکلات و مسایل صنعت را می‌شناسند، لذا برای این بسته‌ها نظرات خود را بدهند.

   معاون طرح و برنامه گفت: با بانک مرکزی و سازمان مالیات مسایل تولید را به صورت منظم پیگیر هستیم و در خصوص تأمین اجتماعی نیز پس از جمع‌بندی نهایی نظرات بخش تولید، بسته ویژه تامین اجتماعی از منظر تولید را ارائه می کنیم.

   زرندی تأکید کرد: در سال رونق تولید باید همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها پای کار بیایند و حرکت به روال گذشته منجر به رونق تولید نخواهد شد.

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از خانه‌های صنعت و معدن و همه بخش خصوصی می‌خواهیم، اگر بخشنامه‌ای را خلاف روند رونق تولید یا بهبود فضای کسب‌وکار می‌بینند به این وزارتخانه منعکس کنند.

   زرندی تصریح کرد: البته باید در موضوعات نگاه بلندمدت داشت، چرا که برخی اوقات حمایت‌های موقت و یا حمایت‌هایی که همه جوانب آن دیده نشده باشد در بلندمدت به ضرر بخش تولید شود.

   وی گفت: حتی برخی معافیت‌ها، یارانه‌ها و حمایت‌های مالیاتی که همه جوانب آن مدنظر نبوده و فقط نگاه کوتاه‌مدت به آن بوده در بستر زمان به ضرر بخش صنعت شده است. لذا باید با دقت و هوشمندی به دنبال حمایت‌های اثرگذار و مفید برای تولید باشیم.

   زرندی همچنین در این جلسه گفت: صنایع پیشران را تعیین کردیم و هدف ما از تعیین صنایع پیشران آن بود که سرمایه‌گذاری را به سمت نیازهای اصلی کشور هدایت کنیم و منابع را به سوی این صنایع سوق دهیم.

   وی گفت: آمادگی داریم نظرات بخش خصوصی و تشکل‌ها را روی صنایع پیشران داشته باشیم.

   معاون طرح و برنامه تأکید کرد: جذاب‌سازی تولید یکی از موضوعات است که باید بخش خصوصی در این راه پیشگام باشد، البته برای جذاب‌سازی تولید نیاز به برخی قوانین و مقررات نیز داریم.

   در این جلسه اعضای کمیسیون پایش فضای‌ کسب‌وکار خانه صنعت و معدن ایران نظرات و برنامه‌های خود را برای بهبود فضای کسب‌وکار کشور اعلام کردند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,847,158
تعداد بازدید امروز : 14,076
تعداد بازدید دیروز : 49,998
تعداد بازدید هفته : 314,647
تعداد بازدید این ماه : 964,024
آخرین به روزرسانی : 1399/05/24 02:09

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.