• دیدار وزیر صمت با معاون نخست وزیر ازبکستان/ حضور 37 شرکت ایرانی در نمایشگاه اختصاصی در تاشکند

   زادبوم در حاشیه سیزدهمین اجلاس همکاری‌های مشترک ایران و ازبکستان خبر داد:

   دیدار وزیر صمت با معاون نخست وزیر ازبکستان/ حضور 37 شرکت ایرانی در نمایشگاه اختصاصی در تاشکند

   دیدار وزیر صمت با معاون نخست وزیر ازبکستان/ حضور 37 شرکت ایرانی در نمایشگاه اختصاصی در تاشکند

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در تشریح برنامه های سیزدهمین اجلاس کمیسیون همکاری های مشترک ایران و ازبکستان که قرار است روزهای پنجشنبه و جمعه (21 تا 22 آذرماه )در شهر تاشکند ازبکستان برگزار شود، گفت: در این اجلاس وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران و معاون نخست وزیر ازبکستان ریاست کمیسیون را بر عهده خواهند داشت.

   به گزارش شاتا، حمیدزادبوم افزود: از 18 آذر ماه مذاکرات در کارگروه های مختلف شامل سرمایه گذاری و تجارت، گردشگری و بانک آغاز شده است و براساس نتایج کارگروه ها امروز ( 19 آذر ماه ) پیش نویس همکاری های دو طرف در چارچوب کمیسیون مشترک آماده می شود.

   وی خاطرنشان کرد: این پیش نویس در اجلاس کمیسون همکاری های مشترک توسط معاون نخست وزیر ازبکستان و وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران امضا خواهد شد.

   وی اضافه کرد: در حاشیه این اجلاس یک هیات تجاری از جمهوری اسلامی ایران از بخش خصوصی با طرف ازبکستانی ملاقات هایی خواهند داشت و علاوه بر این نمایشگاهی نیز با حضور 37 شرکت ایرانی در محل هتل برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک در فضای در حدود 700 متر مربع برپا خواهد بود.

   رئیس سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: این نمایشگاه روز چهارشنبه افتتاح خواهد شد و پنجشنبه صبح وزیر صنعت، معدن و تجارت از آن بازدید خواهد داشت.

   زادبوم در ادامه با اشاره به سفر پیشین معاون اول رئیس جمهور ایران و وزیر صنعت، معدن و تجارت به تاشکند برای حضور در اجلاس نخست وزیران شانگهای در این شهر، گفت: در آن سفر چند توافق دو جانبه بین ایران و ازبکستان انجام شد که یکی از آنها برگزاری نمایشگاهی در حاشیه کمیسیون این اجلاس برای نمایش توانمندی های صنعتگران ایرانی بود.

   وی افزود: علاوه بر این در سفر قبلی به ازبکستان برای خرید گندم و کالاهای اساسی از این کشور نیز به توافق رسیدیم.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: در این اجلاس کمیسیون های مشترک همکاری های ایران و ازبکستان تنها به سطح همکاری ها در بخش تجارت، صنعت و معدن معطوف نمی شود و شامل بخش های دیگری از جمله همکاری های بانکی، سرمایه گذاری در بخش بیمه و گمرک و همچنین نیرو، انرژی، و نفت و گاز نیز خواهد بود و در صددیم حجم مبادلات تجاری دو کشور را به میزان قابل قبولی ارتقا ببخشیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,869,153
تعداد بازدید امروز : 36,071
تعداد بازدید دیروز : 49,998
تعداد بازدید هفته : 336,642
تعداد بازدید این ماه : 986,019
آخرین به روزرسانی : 1399/05/24 20:53

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.