• افزایش حجم مبادلات تجاری میان ایران و ازبکستان در دوسال گذشته/ نمایشگاه توانمندی‌های ایران، فرصت مغتنمی برای توسعه همکاری‌های بخش خصوصی دو کشور است

   رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران تأکید کرد :

   افزایش حجم مبادلات تجاری میان ایران و ازبکستان در دوسال گذشته/ نمایشگاه توانمندی‌های ایران، فرصت مغتنمی برای توسعه همکاری‌های بخش خصوصی دو کشور است

   افزایش حجم مبادلات تجاری میان ایران و ازبکستان در دوسال گذشته/ نمایشگاه توانمندی‌های ایران، فرصت مغتنمی برای توسعه همکاری‌های بخش خصوصی دو کشور است

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: دو کشور ایران و ازبکستان در جهت توسعه و تقویت هر چه بیشتر همکاری‌های اقتصادی، بازرگانی و سرمایه گذاری بلند مدت اراده و عزم جدی دارند.

   به گزارش شاتا، حمیدزادبوم در مراسم افتتاحیه نمایشگاه اختصاصی توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در تاشکند ازبکستان بیان کرد: مراتب تشکر خود را از دولت ازبکستان برای پذیرا بودن ما در اینجا اعلام می‌دارم.

   وی در خصوص سطح مراودات دو کشور ایران و ازبکستان، تصریح کرد: سطح خوب روابط سیاسی و حمایت از دیدگاه ها و مواضع دو کشور در مجامع بین المللی و منطقه ای و همچنین اشتراکات دینی و فرهنگی فی مابین، موجبات همکاری های مشترک در تمامی زمینه‌های تجاری، اقتصادی، علمی، فنی، صنعتی، معدنی و فرهنگی را فراهم آورده است.

   اراده جدی ایران و ازبکستان برای توسعه و تقویت همکاری‌های بلند مدت اقتصادی

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه گفت: برگزاری سیزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور و در حاشیه آن وجود دو رویداد مهم از جمله برگزاری نمایشگاه اختصاصی توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در تاشکند و همایش تجاری ایران و ازبکستان همگی موید اراده و عزم جدی دو کشور در جهت توسعه و تقویت هر چه بیشتر همکاری‌های اقتصادی، بازرگانی و سرمایه گذاری بلند مدت می باشد.

   نمایشگاه توانمندی‌های ایران، فرصت مغتنمی برای توسعه همکاری‌های بخش خصوصی دو کشور است

   زادبوم با بیان اینکه طبیعی است که همه توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه قابل نمایش نیست، گفت: شرکت‌های ایرانی در حوزه‌های مختلف از جمله مصالح ساختمانی، دارو و تجهیزات پزشکی، مواد غذایی، کشاورزی، شیمیایی و پتروشیمی در این نمایشگاه حضور دارند که نشانگر تمایل و علاقمندی آن‌ها برای توسعه همکاری با ازبکستان است و امیدواریم این رویداد فرصت مغتنمی برای توسعه همکاری‌های بخش خصوصی دو کشور باشد.

   افزایش حجم مبادلات تجاری میان ایران و ازبکستان در دوسال گذشته

   وی با اعلام اینکه در دو سال گذشته همکاری میان شرکت‌های ازبکی و ایرانی افزایش یافته است، ادامه داد: این افزایش بر حجم مبادلات دو کشور تاثیر نهاده است که ما در سال 2019 نسبت به 2018 جلو رفتیم و امیدواریم در سال 2020 نیز بتوانیم با تلاش و کوشش مضاعف بخش خصوصی دو کشور باز هم در توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری افزایش داشته باشیم.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران با تأکید بر اهمیت برگزاری نمایشگاه‌ها در توسعه روابط فی مابین، گفت: از دولت ازبکستان و بخش خصوصی این کشور برای شرکت در نمایشگاه های ایران دعوت به عمل می آوریم و ما میزبان و پذیرای آن‌ها خواهیم بود.

   زادبوم در پایان با بیان اینکه برگزاری کمیسیون مشترک، نمایشگاه و این رویداد تجاری مقدمه ای برای سفر رییس جمهور ایران به ازبکستان خواهد بود، اضافه کرد: از رییس جمهور ایران و ازبکستان برای توسعه روابط میان دو کشور تشکر دارم.

   نمایشگاه اختصاصی توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در ازبکستان امروز چهارشنبه با حضور 37 شرکت معتبر ایرانی در تاشکند آغاز شد و تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.

   گفتنی است که سیزدهمین اجلاس کمیسیون همکاری های مشترک ایران و ازبکستان نیز روزهای پنجشنبه و جمعه (21 تا 22 آذرماه )در شهر تاشکند ازبکستان برگزار می شود و در این اجلاس وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران و معاون نخست وزیر ازبکستان ریاست کمیسیون را بر عهده خواهند داشت.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,870,524
تعداد بازدید امروز : 37,442
تعداد بازدید دیروز : 49,998
تعداد بازدید هفته : 338,013
تعداد بازدید این ماه : 987,390
آخرین به روزرسانی : 1399/05/24 20:53

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.