• معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت خبر داد:

   شناسایی یکهزار و ۴۰۶ محصول ارزبر در کشور

   شناسایی یکهزار و ۴۰۶ محصول ارزبر در کشور

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: یکهزار و ۴۰۶ محصول با برآورد حدود ۱۰ میلیارد دلار ارزبری برای کشور شناسایی شده است.

   به گزارش شاتا، برات قبادیان در آیین پایانی هفته پژوهش در سرسرای اجتماعات منطقه آزاد اروند در خوزستان بیان کرد: پارسال نیز محصولات شناسایی شده به ارزش هشت میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار بود و همه اینها به دانشگاه‌ها معرفی شدند.

   وی در ادامه درباره طرح ملی توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ) ، گفت: این طرح اهداف بسیار گسترده ای را مدنظر دارد که نتیجه آن توانمندسازی تولید، ارتقای دانش و فناوری در داخل و در نهایت اشتغال پایدار برای نیروهای جوان و به ویژه تحصیل‌کرده دانشگاهی است.

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت با اعلام اینکه طرح تاپ از ۲ بخش تشکیل شده است، ادامه داد: یک بخش این طرح مربوط به بنگاه‌های صنعتی، تجاری و معدنی است که تاکنون بالغ بر۶ هزار بنگاه در سامانه تاپ ثبت نام کرده و در این سامانه یک هزار و ۵۰۰ پروژه تعریف شده است.

   قبادیان افزود: دانشگاه‌ها و شرکتهای دانش بنیان و نخبگان صنعتی، بخش دوم این طرح هستند و نخبگان در چارچوب این طرح در یک هزار و ۵۰۰ پروژه قرارداد می بندند.

   وی اصلاح الگوی کار دانشگاه، صنایع و معادن، بومی سازی فناوری ارزبر، اجرای اقدامات زیرساخت‌های انقلاب صنعتی چهارم، و طرح ملی (تاپ) را موثر در اقتصاد کشور دانست و بیان کرد: طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار با مشارکت دانشگاه و صنعت امکان‌پذیر است.

   وی افزود: دانشگاه از نظر ساختار و فرهنگ سازمانی هدفمند و همانند کارآفرین است بنابراین پژوهش ثمر بخش دانشگاه باید تولید ثروت کند.

   قبادیان گفت: همکاری موثر و مشارکت دانشگاه و صنعت در ۹ شاخص اقتصاد، حکمرانی، آزادی فردی، سلامت، محیط زیست، کارآفرینی و فرصت سرمایه اجتماعی، آموزش، امنیت باعث توسعه سرمایه‌های انسانی است.

   قبادیان، برنامه‌ریزی مدون را یکی از راه‌های برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور دانست و افزود: برای خروج از رکود اقتصادی باید راه‌هایی که اشتباه رفتیم اصلاح کنیم و اداره امور بر اساس شاخص‌های رفاه اجتماعی با برنامه ریزی دراز مدت باشد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,301,424
تعداد بازدید امروز : 45,662
تعداد بازدید دیروز : 59,885
تعداد بازدید هفته : 207,177
تعداد بازدید این ماه : 320,927
آخرین به روزرسانی : 1399/08/06 18:56

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.