• سازمان زمین شناسی، محور اصلی اکتشافات معدنی کشور است

   وزیر صمت تاکید کرد :

   سازمان زمین شناسی، محور اصلی اکتشافات معدنی کشور است

   سازمان زمین شناسی، محور اصلی اکتشافات معدنی کشور است

   وزیر صنعت، معدن و تجارت در سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در جمع خبرنگاران گفت: راه ورود و توسعه بخش معدن توجه به فعالیت های سازمان زمین شناسی است.

   به گزارش شاتا، رضا رحمانی افزود: اگر بخواهیم معادن را فعال کنیم و از ظرفیت های خدادادی کشور استفاده کنیم، هیچ راهی جز شناسایی و اکتشاف معادن نداریم و لذا سازمان زمین شناسی در این زمینه محور است و رسالت اصلی سازمان هم شناسایی همین پتانسیل ها است.

   وی ادامه داد: به اندازه اهمیتی که برای معدن قائلیم و به اندازه جایگاهی که معدن در اقتصاد ما دارد و ما به آن اعتقاد داریم باید به سازمان زمین شناسی بها بدهیم.

   رحمانی خاطرنشان کرد: اگر اینطور نگاه می کردیم امروز صادرات و معدن، اکتشاف، استخراج و صنایع معدنی جایگاه واقعی خود را پیدا می کرد.
   وی تصریح کرد'ما امسال این مساله را شروع کرده ایم و معدن را جزء یکی از محورهای فعالیت خود قرار داده ایم و اگر بخواهیم به این ماموریت ها برسیم، حتما باید به سازمان زمین شناسی توجه کنیم.

   وزیر صمت تاکید کرد: سازمان در زمان تاسیس خود یک سازمان پیشرویی بوده ‌است و فعالیت های خوبی در کشور انجام می داده است ، و در حال حاضر کشورهای توسعه یافته در جهان، سازمان زمین شناسی در آنجا جایگاه وسیعی است و وضعیت مناسب تری نسبت به کشورهای توسعه نیافته دارند.

   رحمانی گفت: با امکاناتی که در اختیار وزارت صمت است ما این سازمان را در این جایگاه خواهیم دید و بودجه های سالانه و منابع ملی آن را پی گیری می کنیم.

   رحمانی با اشاره به اهمیت و افزایش صادرات و در پاسخ به سوالی درباره عوارض 25 درصدی و تاثیر آن بر صادرات توضیح داد: صادرات برای ما مهم است و می خواهیم از خام فروشی جلوگیری کنیم و عوارض دریافتی برای محصولات نیست و برای مواد خام و مواد نیمه خام بوده است.
   وی افزود: سیاست ما این است که مواد خام صادر نشود و در داخل تبدیل به محصول نهایی شود و ارزش افزوده داشته باشد و برای جوانان شغل ایجاد کند.

   صادرات افزایش پیدا می کند

   وی اضافه کرد: در مجموع کل صادرات ما در 9 ماهه اول سال افزایشی بوده است.

   رحمانی درباره افق تولید 55 میلیون تن سنگ آهن گفت: رسیدن به این افق نیازمند اکتشافات جدید است و باید معادن جدید را فعال کنیم و اگر این معادن فعال نشود، تامین این مقدار سخت است ولی امکان رسیدن به این افق وجود دارد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 231,683,031
تعداد بازدید امروز : 14,012
تعداد بازدید دیروز : 32,702
تعداد بازدید هفته : 88,847
تعداد بازدید این ماه : 916,985
آخرین به روزرسانی : 1399/01/18 08:27

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.