• زرندی در برنامه شهر برگ شبکه پنج:

   داخلی سازی محصولات وارداتی مهمترین برنامه وزارت صمت است

   داخلی سازی محصولات وارداتی مهمترین برنامه وزارت صمت است

   معاون طرح و برنامه وزرات صنعت، معدن و تجارت با حضور در برنامه تلویزیونی شهر برگ، که با موضوع تولید کالای صنعتی در شرایط تحریم بود، از برنامه های این وزارتخانه برای داخلی سازی 10 میلیارد دلاری تولید کالاها تا سال 1400 گفت.

   به گزارش شاتا، سعید زرندی با اشاره به اینکه وقتی در کشور سخن از نهضت می شود، باید یک عزم عمومی ایجاد شود، گفت: با نگاه به عزم عمومی و مدیریت فضا و در راستای حمایت و کمک به تولید کنندگان، سه دسته کالایی در تولید و واردات ایجاد کرده ایم.

   وی ادامه داد: گروه نخست شامل کالاهایی است که در حال حاضر در کشور شرایط تولید آنها در کشور وجود دارد و تولید می شوند و عدم اطلاع رسانی و توجه بیش از حد به واردات کالاهای خارجی سبب به حاشیه رفتن این محصولات شده است. برای این گروه کالایی مصوب کرده ایم که فقط خرید از تولید کننده داخلی باشد و واردات این گروه کالایی ممنوع شود.

   معاون طرح و برنامه گفت: برای هم افزایی بیشتر در این زمینه ،بین تولید کننده ، وارد کننده و مصرف کننده سامانه توانمندی های ایران "توانیران" راه اندازی شد.

   زرندی ادامه داد: گروه دوم ، گروه کالاهایی هستند که توان تولید و بومی سازی آنها در کشور وجود دارد وبا حمایت از آنها می توان به تولید داخلی رسید وسیاست وزارت صمت در این گروه کالایی، حمایت است.

   معاون طرح و برنامه وزارت صمت توضیح داد: گروه سوم مربوط به کسب دانش و فناوری است و مربوط به کالاهایی است که دانش تولید آنها در اختیار ما نیست و ما توان تولید آنها را نداریم ؛برای این گروه با دانشگاه های مختلف براساس واردات، محصولات را مشخص کردیم و آنهایی که نیاز به بومی سازی تکنولوژی داشته اند در تعامل با دانشگاه ها، پژوهشگاه و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،سعی در کسب دانش و مهارت آنها داریم

   زرندی در بخش دیگری از صحبت هایش به کاهش درامد های دولت براثر تحریم های بین المللی و در پی آن عدم پرداخت به مطالبات بخش خصوصی گفت: سال 97 اصلی ترین موضوع تحریم نفت بود و متاثر شد بر درآمد های دولت و وقتی که درآمد دولت کاهش پیدا کند، بودجه های عمرانی کاهش پیدا می کند و وقتی که بودجه عمرانی کاهش پیدا کند کارهایی که به بخش خصوصی سپرده می شود کاهش می یابد، یا طلب هایی که دولت باید به بخش خصوصی بپردازد ،انجام نمی شود.

   وی ادامه داد: در حال حاضر مدلی برای این موضوع طراحی شده است، این است که بخش خصوصی به جای طلب خود بتواند با دستگاه های دیگر تهاتر کنند.

   معاون طرح و برنامه گفت: برای کاهش مشکلاتی که تحریم ها در تولید و واردات برخی از قطعات جلسات منظمی در وزارتخانه برگزار می شود و موضوعات رصد و پایش شده و تصمیم گیری های لازم انجام می شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,325,814
تعداد بازدید امروز : 24,065
تعداد بازدید دیروز : 40,733
تعداد بازدید هفته : 346,813
تعداد بازدید این ماه : 1,174,857
آخرین به روزرسانی : 1399/06/28 12:11

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.