• افتتاح 2 طرح بزرگ تولید انواع کامیون و لاستیک سنگین خودرو در استان اردبیل

   امروز با حضور رئیس جمهور و وزیر صمت در اردبیل انجام می شود؛

   افتتاح 2 طرح بزرگ تولید انواع کامیون و لاستیک سنگین خودرو در استان اردبیل

   افتتاح 2 طرح بزرگ تولید انواع کامیون و لاستیک سنگین خودرو در استان اردبیل

   همزمان با حضور دکتر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان و رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت دو طرح بزرگ صنعتی در استان اردبیل به بهره برداری می رسد.

   به گزارش شاتا، در سفر یک روزه هیات دولت به استان اردبیل، طرح تولید انواع خودرو سنگین و طرح توسعه تولید انواع تایر خودرو سنگین توسط رئیس جمهور افتتاح می شود.

   شرکت کامیون سازی حدید مبتکران که در شهرستان مشکین شهر احداث شده است در زمینه تولید انواع کامیونت، کامیون کشنده، شاسی درایو، موتور دیزلی، لیفتراک و لودر فعالیت می کند.

   ظرفیت تولید این واحد در سال حدود سه هزار دستگاه در شش تیپ، دو محور و سه محور، کشنده و کمپرسی با زمینه کاربرد در حمل و نقل جاده ای، شهرداری، آتش نشانی و...؛ می باشد که با استفاده از فناوری و ماشین آلات داخلی و خارجی آماده بهره برداری شده است.

   سرمایه گذاری انجام شده در فاز اول طرح صنعتی حدید مبتکران بالغ بر 10 هزار میلیارد به صورت ریالی و 9 میلیون دلار به صورت ارزی بوده است که زمینه اشتغال مستقیم حدود یک هزار و 500 نفر را فرآهم می کند.

   فاز نهایی این طرح نیز با سرمایه‌گذاری بیش از 30 هزار میلیارد ریال، اشتغال مستقیم برای بیش از پنج هزار نفر ایجاد خواهد نمود.

   همچنین طرح توسعه شرکت آرتا ویل تایر دومین طرحی است که با حضور رئیس جمهور و وزیر صمت در استان اردبیل به بهره برداری می رسد.

   این مجتمع صنعتی در زمینه تولید انواع تایر رادیال تمام سیمی اتوبوس، کامیون و مینی بوس فعالیت می کند و ظرفیت تولید آن در سال بیش از 25 هزار تن اعلام شده است.

   طرح توسعه این واحد بزرگ صنعتی در اردبیل جهت تولید انواع لاستیک سنگین خودرو با سرمایه‌گذاری بیش از شش هزار میلیارد به صورت ریالی و40 میلیون دلار به صورت ارزی، شرایط اشتغال مستقیم برای 400 نفر را فرآهم کرده است.

   گفتنی است؛ سرمایه گذاری انجام شده در مجتمع صنعتی آرتاویل اردبیل بالغ بر 15 هزار میلیارد ریال است که زمینه اشتغال حدود 990 نفر را فرآهم کرده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 231,344,644
تعداد بازدید امروز : 45,241
تعداد بازدید دیروز : 44,623
تعداد بازدید هفته : 45,241
تعداد بازدید این ماه : 578,598
آخرین به روزرسانی : 1399/01/09 23:20

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.