• خودروسازان از توان شرکت‌های داخلی در حوزه تولید قطعات و ملزومات مورد نیاز خود استفاده کنند / ساخت داخل با تحقیق و توسعه همراه باشد

   وزیر صمت در جریان بازدید از شرکت مهندسی دنا فراز صنعت:

   خودروسازان از توان شرکت‌های داخلی در حوزه تولید قطعات و ملزومات مورد نیاز خود استفاده کنند / ساخت داخل با تحقیق و توسعه همراه باشد

   خودروسازان از توان شرکت‌های داخلی در حوزه تولید قطعات و ملزومات مورد نیاز خود استفاده کنند / ساخت داخل با تحقیق و توسعه همراه باشد

   وزیر صنعت معدن و تجارت در جریان بازدید از شرکت مهندسی دنا فراز صنعت؛ تولید کننده قطعات مورد استفاده خودرو در شهرک صنعتی پرند گفت: از رسوخ فناوری و تکنولوژی های نوین در داخلی سازی قطعات و ملزومات مورد نیاز  استقبال می‌کنیم. 

   به گزارش شاتا، رضا رحمانی در جریان این بازدید با بیان اینکه داخلی سازی بیش از یک‌میلیارد دلار از قطعات و ملزومات مورد استفاده خودروها را در دستور کار داریم، افزود: تاکنون بیش از ۳۰۰ میلیون دلار از این رقم داخلی سازی شده است و تا پایان سال از رقم ۴۰۰ میلیون دلار عبور خواهیم کرد.

   خودروسازان از توان شرکت های داخلی در حوزه تولید قطعات و ملزومات مورد نیاز خود استفاده کنند
   وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص رونق تولید، بیان کرد: خودروسازان هر قطعه ای را که در داخل امکان ساخت آن وجود دارد، داخلی سازی کنند و از توان شرکت‌های داخلی در حوزه تولید قطعات و ملزومات مورد نیاز خود استفاده کنند.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: اگر قطعه ای امکان ساخت داخل وجود داشته باشد جلوی واردات آن را می گیریم و نخواهیم گذاشت که ثبت سفارش برای آن انجام بشود.

   برنامه استاندارد یورو ۵ برای بسیاری از تولیدات خودرو انجام شده است

   رحمانی کیفیت بهتر و قیمت پایین تر را از مزیت های داخلی سازی قطعات عنوان کرد و گفت: برنامه استاندارد یورو ۵ برای بسیاری از تولیدات خودرو انجام شده است و در مواردی که هنوز انجام نشده است نیز در حال پیگیری است.

   ساخت داخل باید با تحقیق و توسعه و استفاده از R&D همراه باشد
   وی با تاکید بر لزوم ورود فناوری های نوین و تکنولوژی های جدید و به روز در حوزه ساخت داخل گفت: ساخت داخل باید با تحقیق و توسعه و استفاده از r&d همراه باشد.

   گفتنی است که در این بازدید، طرح تولید قطعات مورد استفاده خودرو ها در شرکت مهندسی دنا فراز صنعن توسط رضا رحمانی، وزیر صمت در شهرک صنعتی پرند مورد افتتاح قرار گرفت.

   رضا رحمانی همچنین از نمایشگاه توانمندی های ساخت داخل شرکت مهندسی دنا فراز صنعت در حوزه خودرو بازدید به عمل آورد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 231,343,890
تعداد بازدید امروز : 44,487
تعداد بازدید دیروز : 44,623
تعداد بازدید هفته : 44,487
تعداد بازدید این ماه : 577,844
آخرین به روزرسانی : 1399/01/09 22:56

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.