• تراز تجاری مثبت در 9 ماهه سال جاری/ افزایش حجم واقعی صادرات کشور نسبت به سال گذشته/ ضرورت خودکفایی در تولیدات استراتژیک

   وزیر صمت اعلام کرد :

   تراز تجاری مثبت در 9 ماهه سال جاری/ افزایش حجم واقعی صادرات کشور نسبت به سال گذشته/ ضرورت خودکفایی در تولیدات استراتژیک

   تراز تجاری مثبت در 9 ماهه سال جاری/ افزایش حجم واقعی صادرات کشور نسبت به سال گذشته/ ضرورت خودکفایی در تولیدات استراتژیک

   وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه شورای معاونین وزارتخانه گفت: تراز تجاری ۹ ماهه امسال مثبت بوده است و طی این مدت حجم واقعی صادرات انجام شده نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

   به گزارش شاتا، رضا رحمانی افزود: در ۹ ماه امسال صادرات کشور با حدود 103 میلیون تن کالا، بیش از 18.5 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

   وی با گرامیداشت یاد و نام شهید سرافراز اسلام سپهبد قاسم سلیمانی گفت: شهادت ایشان ناباورانه بوده و هنوز نمی توانیم این اتفاق سخت را باور کنیم و البته شهادت پاداش مجاهدت‌های ماندگار ایشان بود و این شهید بزرگوار افتخار کشور و اسلام در طول تاریخ خواهند بود.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: ما به شهدا مدیونیم و مسلماً وجود ایشان به عنوان یک شاخص و الگو دارای اهمیت بیشتری برای هر یک از ما مسئولین است تا مثل این شهید عزیز برای اعتلای کشور مجاهدت کنیم و گام برداریم.

   رحمانی خاطرنشان کرد: زندگی سردار سلیمانی الگویی ماندگار برای آحاد مختلف جامعه است و باید به نسل‌های آینده نیز منتقل شود و همانگونه که رهبری معظم انقلاب فرمودند ایشان تمام وجودشان را وقف اسلام کرده بودند و فراموش نکنیم که امروز عزت و حیات ما مدیون رشادت های این مرد بزرگ و همه شهداست.

   ضرورت وفور کالا در سطح عرضه

   وزیر صمت گفت: مهمترین کار بخش بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جاری توجه به وفور کالا و تامین مناسب کالا در سطح عرضه بوده است و با تدابیر اتخاذ شده خوشبختانه جلوی بسیاری از شوک های اقتصادی در مقاطع مختلف گرفته شده با این حال ضرورت دارد در تصمیم‌گیری‌ها به موقع اقدام و برنامه ریزی ها کاملا دقیق باشند تا مانع هر گونه مشکلی در سطح بازار شویم.

   رحمانی افزود: در راستای حفظ تعادل بازار و در تامین بهنگام کالا در سطح بازار، باید منافع مردم و بخش تولید به صورت همزمان مورد توجه قرار گیرد.

   لزوم خودکفایی در تولیدات استراتژیک

   وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: برخی تولیدات استراتژیک تأثیر عمده ای روی خودکفایی و قطع وابستگی کشور دارند و باید در دستور کار ویژه باشند و با جدیت مسائل آنها را پیگیری و از آنها حمایت کنیم.

   رحمانی خاطرنشان کرد: مشکلات کوچک نباید مانعی در برابر اراده ما در پیشرفت امور باشد و حتماً روحیه امثال سردار شهید سلیمانی باید به عنوان یک الگو در روند فعالیت‌ها و تلاش های ما مورد توجه قرار گیرد.

   وی تاکید کرد: امروز بخشی از جنگ اقتصادی روانی است و ما برای حل مشکلات پیش روی برخی واحدها که دارای درجه اهمیت بیشتری هستند باید شبانه روز کار کنیم.

   وزیر صمت وفور کالا در سطح عرضه و حفظ وضعیت موجود تولید را اولویت نخست وزارت صمت برشمرد و گفت: روند موجود در تعادل بازار که بعد از دوره جدید تحریم ها مورد توجه ویژه این وزارتخانه بوده باید با قدرت و جدیت ویژه‌ای دنبال شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,470,526
تعداد بازدید امروز : 16,431
تعداد بازدید دیروز : 31,303
تعداد بازدید هفته : 16,431
تعداد بازدید این ماه : 666,329
آخرین به روزرسانی : 1399/04/21 11:40

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.