• معاون وزیر صنعت:

   ایرانی ها ۷۲ درصد بیشتر از متوسط جهان گاز گلخانه ای تولید می کنند

   ایرانی ها ۷۲ درصد بیشتر از متوسط جهان گاز گلخانه ای تولید می کنند

   تهران- ایرنا- معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز بخشی‌نگری‌ها منجر به سهم ۱.۷۲ درصدی هر ایرانی در تولید گازهای گلخانه‌ای شده که دستکم ۷۲ درصد بیش از متوسط جهانی است.

   «برات قبادیان» امروز (دوشنبه)‌در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: تولید خودروهای با استاندارد آلایندگی یورو۵ و در مقابل استفاده از سوخت بنزین که بهترین استاندارد آن یورو ۴ آن هم محدود به چند کلانشهر کشور است، گویای دوگانگی در برنامه‌ریزی‌های رفاهی کشور است.

   وی با بیان اینکه سوخت یکی از اجزای لاینفک فناوری موتور خودروهاست، گفت:‌ استفاده از خودروهای با استاندارد روز جهان، اما در مقابل استفاده از سوخت‌هایی که به روز نیستند جز به بروز ایراد در خودروها نخواهد انجامید.

   این مقام مسوول اظهار داشت: شرایط دستگاهی مثل حفاظت محیط زیست هم به گونه‌ای است که می‌تواند جلوی تولید خودروهای غیراستاندارد را بگیرد، اما تاکنون جلوی هیچ‌یک از پالایشگاه‌های کشور که سوخت بی‌کیفیت تولید می‌کنند را نگرفته است و به عبارتی «زورش به آنها نمی‌رسد.»

   وی بر لزوم برنامه‌ریزی واحد در کشور به جای برنامه‌ریزی بخشی تاکید کرد و گفت: در عمل شاهدیم صنعت و انرژی، دو جزیره جداگانه هستند که نتوانسته‌اند با هم گفت‌وگو داشته و زمانی را برای تولیدات با استاندارد مشترک داشته باشند.

   قبادیان تاکیدکرد:‌ بروز این ایرادات ناشی از نداشتن سیاست‌گذاری و نظارت ملی است، باید بخشی‌نگری را کنار گذاشته و کلان‌نگری و منافع ملی را در نظر داشته باشیم.

   وی ادامه داد: ارتقای شاخص‌های زیست‌محیطی، بهداشت عمومی، زندگی و رفاهی آحاد جامعه با بخشی‌نگری در تضاد است و مسوولانی که منافع ملی را رعایت نکنند، باید کنار زده شوند.

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت موضوع سهمیه‌بندی بنزین را یادآور شد که در ماه‌های گذشته تقاضا برای تبدیل خودروها به دوگانه‌سوز را افزایش داده، گفت: وقتی پایه موتوری خودرو بنزین‌سوز است، با دوگانه‌سوز شدن نمی‌توان انتظار راندمان حقیقی از موتور داشت، ضمن اینکه امکانات و زیرساخت‌های استفاده از سوخت گاز در همه نقاط فراهم نیست.

   قبادیان بیان‌ داشت: امروز جهان در حال حرکت به سمت استفاده از خودروهای برقی و هیبریدی است و ما نیز باید بتوانیم با تکیه بر منابع خدادادی و به‌ ویژه تعداد روزهای آفتابی زیاد در طول سال، از نور خورشید برای تولید برق به منظور شارژ این خودروها استفاده کنیم.

   به گزارش ایرنا، پیشتر شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد: علاوه بر توزیع روزانه بنزین باکیفیت و با میزان گوگرد زیر ۵۰ پی. پی. ام مطابق استاندارد یورو ۴، اکنون گازوئیل یورو ۴ در هشت کلان‌شهر و کل استان تهران و ٣٢٠ جایگاه در جاده‌های اصلی کشور توزیع می‌شود.

   این در حالی است که خودروسازان و قطعه سازان موفق به تولید موتورهای با استاندارد کیفی آلایندگی یورو ۵ شده اند.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,435,023
تعداد بازدید امروز : 8,325
تعداد بازدید دیروز : 59,000
تعداد بازدید هفته : 8,325
تعداد بازدید این ماه : 1,380,459
آخرین به روزرسانی : 1399/10/27 00:56

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.