• با حضور دکتر قبادیان در استان خوزستان؛

   نخستین دروگر نیشکر بومی ایران رونمایی و پالایشگاه پارس پترو شوشتر افتتاح شد

   نخستین دروگر نیشکر بومی ایران رونمایی و پالایشگاه پارس پترو شوشتر افتتاح شد

   در پنجمین روز از دهه‌فجر با حضور برات قبادیان معاون وزیر صمت، مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی و مسئولان کشاورزی و تحقیقاتی خوزستان، نخستین دروگر نیشکر در ایران رونمایی و پالایشگاه پارس پترو شوشتر افتتاح شد.

   به گزارش روابط عمومی معاونت؛ برات قبادیان در آیین افتتاح پالایشگاه پارس پترو شوشتر که شامگاه ۱۶ بهمن برگزار شد گفت: امروز از نظر تربیت منابع انسانی فنی و مهندسی و همچنین علوم کاربردی، رتبه ۲ دنیا را داریم و این سرمایه بزرگی است.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: یک روز ما با تمام وجود از آب، خاک و ناموس‌مان دفاع می‌کردیم و امروز همان دفاع در قالب اشتغال و تولید صورت می‌گیرد. به صورت بارز در این پالایشگاه، هم اقتصاد مقاومتی، هم اقتصاد دانش‌بنیان و هم شعار امسال مقام معظم رهبری مبنی بر رونق تولید را شاهدیم. این‌ها از افتخارات نظام، آن هم در شرایط تحریم‌ها است. این فناوری‌ها در شرایط عادی افتخار ندارد، اما اکنون این اقدامات در شرایطی است که با تحریم مواجه هستیم.

   قبادیان با بیان این‌که یکی از مولفه‌های اقتصاد دانش‌بنیان، درون‌زا بودن است، افزود: امروز این صنایع با همت، اندیشه و خلاقیت داخلی به بهره‌برداری می‌رسد.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی دیگر از مولفه‌های اقتصاد، اقتصاد دانش‌پایه و دانش‌بنیان است. خداوند همه چیز از جمله منابع انسانی را به ما داده و واقعیت این است که امروز از نظر تربیت منابع انسانی فنی و مهندسی و همچنین علوم کاربردی، رتبه ۲ دنیا را داریم و این سرمایه بزرگی است.

   وی افزود: مقام معظم رهبری در دو سال متوالی فرمودند که باید از مونتاژکاری به سمت نوآوری برویم و این حرکت‌ها شروع شده است.

   نخستین دروگر نیشکر ملی در اهواز رونمایی شد

   مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی روزچهارشنبه در آیین رونمایی از دروگر نیشکر که در مجتمع کشت و صنعت نیشکر امام خمینی(ره) توسط صنعتگران بومی خوزستان طراحی و ساخته شده است گفت: این دروگربا هدف غلبه بر شرایط تحریم‌های ظالمانه ، تقویت اراده ملی ، رفع نیاز شرکت به دستگاه‌های جدید و پیشرفته ، نوسازی ناوگان دروگرهای نیشکر ، حمایت از رونق تولید داخلی ، استفاده از ظرفیت‌های فنی و تخصصی استان ، کمک به حفظ محیط زیست و کاهش ضایعات نیشکر و هزینه ها با صرف اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال ساخته شده است.
   عبدعلی ناصری با بیان اینکه هزینه ساخت دروگر بومی نیشکر ایران یک دهم مشابه خارجی آن است افزود: یک دستگاه دروگر دیگر با طراحی و کاربرد بیشتر در خوزستان در حال ساخت است که تا پایان امسال تحویل شرکت توسعه نیشکر وصنایع جانبی می‌شود.
   قیمت نوع خارجی دروگر نیشکر که در کشور برزیل ساخته می‌شود حدود ۳۵۰هزار دلار معادل ۵۰میلیارد ریال است که به دلیل شرایط تحریم ، ورود آن به کشور امکان‌پذیر نیست.

   وی گفت: با بومی‌سازی دروگر ملی نیشکر ایران که نقش مهمی در سرعت بخشیدن به برداشت محصول نیشکر و حفظ محیط زیست دارد گامی مهمی در کاهش وابستگی صنعت نیشکر به خارج و خوداتکایی برداشته شد.
   گفتنی است؛ دستگاه دروگر ملی ایران در مدت ۴۵روز با بهره گیری از ۳۷درصد قطعات ساخت داخل ، ۴۲درصد قطعات بازسازی شده و ۱۳ درصد قطعات ساخت شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی ساخته شده و تنها هشت درصد قطعات آن خارجی است که این میزان قطعات خارجی نیز در شرکت هپکو اراک ساخته خواهد شد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,389,444
تعداد بازدید امروز : 13,904
تعداد بازدید دیروز : 62,211
تعداد بازدید هفته : 295,197
تعداد بازدید این ماه : 408,947
آخرین به روزرسانی : 1399/08/07 21:39

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.